.

.

Висок квалитет 4V430-15 3 Позиција 5 Начин на Воздухот Контрола на Електромагнетниот Вентил

Висок квалитет 4V430-15 3 Позиција 5 Начин на Воздухот Контрола на Електромагнетниот Вентил

DEN 3072.00
Количина на стоки


Ве молиме изберете ја вашата напон,ви благодариме!
S tandard Напон Опција : DC12 V,DC24 V,AC110 V,AC220 V
Име на производ Пневматски Електромагнетниот Вентил Модел 4 V430-15
Работниот Медиум
40 Micron Филтрира Воздухот
Движење Шема
Внатрешно Упатство Тип Тип 3 Позиција 5 Начин Материјал Смоли, Пластични Работен Напон/Current/Моќ AC110 V, 29m A, 5.5 W Температура се Зголеми 35 C Оперативен Притисок од 1,5 ~ 8kgf/cm 2 Ефективни Област 30мм?2; (CV=1.68)
Порт За Конекцијата
Воздухот Влезот = Воздух Излезот= Издувниот Воздух = PT1/2 Влезот/Издувните Порта Дијаметар 1.9 cm / 0.75" Црна се Повлече Во Дијаметар 1.1 cm/ 0.43"
Инсталации Форма на Директни Доведе Жица или Конектор Вкупната Големина (Прибл.) 24 x 7.3 x 3.3 cm / 9.5" x 2.9" x 1.3" (L * W * T) Боја Бела, Црна Тежина 710g

Тип:
Вентили
R

Тие исто така купуваат со овој производ