.

.

За CANON pixma IP4810 IP4910 IX6510 MG5210 MG5310 печатач PGI-125BK CLI-126 refillable мастило кертриџ со постојан чипови

За CANON pixma IP4810 IP4910 IX6510 MG5210 MG5310 печатач PGI-125BK CLI-126 refillable мастило кертриџ со постојан чипови

DEN 1536.00
Количина на стоки


Празни refillable мастило кертриџ со автоматско ресетирање на чипови!
!!!Предупредување : осигурете се дека имате clealy прочитај ги сите инструкции или видео записи на производот прикажани во нашата листа и да се обезбеди дека не се целосно да се разбере како да ги користите правилно пред да започнете со неа.
За canon мастило кертриџ модел : PGI-125 BLACK/CLI-126 BLACK/CLI-126 СИНОЗЕЛЕНА /CLI-126 МАГЕНТА /CLI-126 ЖОЛТА
За CANON инк-џет печатач модел : CANON pixma MG5210 IP4810 IX6510
Внимание : ве Молиме да користите оваа кертриџ постави заедно,не се мешаат со другите, бидејќи печатач може да не работат со различен ЛАК чипови верзија.
Предности : 1. Директни Рефил Кертриџ може да се пополни мастило директно, усвојување на креативен дизајн, пополнување мастило лесно, Пополнете мастило целосно во патрон со шприц, не користат вакуум рефил метод, нема потреба од посебни пополнување алатка и специјални техничар. Ова е кертриџ пронајдок пресвртница.
2. Слична структура со оригинален кертриџ, користете анти-cautery сунѓер спречуваат кршење на печатач главата, бидејќи на кертриџ стареење.
3. Иновираат тоа база на првата генерација кертриџ, бидете сигурни дека нема истекување мастило, печати на самото место, ги блокира при печатење.
4. На refilling дупка и воздухот дупка се различни.Извади Жолта воздух гума приклучок кога го користите кертриџ.
Пакетот вклучува : 1 Set (5pcs)Празна Мастило Refillable Касети Со најновите ЛАК"Автоматско Ресетирање на Чипови; 5 PCS Кружни филозофите на херметичкиот гумена заптивка. Модел
No. : PGI-125 BK/CLI-126 Б.К C M Y Refillable мастило касети Тип : Refillable мастило касети со автоматско ресетирање и постојан чипови Мастило : Празни Боја :
Црна/Фото црна /Синозелена/Магента/ Жолта Потекло : Guangdong,Кина Пакување : Кутии со Мастило волумен : Б.К 25ml / боја 12ml секоја боја Сертификација : ISO9001 : ISO14000 SGS
Оригиналниот
кертриџ Бр. : PGI-125 BK/CLI-126 BK/CLI-126 C/CLI-126 M/CLI-126 Y Забелешка :
ве молиме забелешка вашиот печатач модел кога местото цел.
Компатибилен За
принтери :
Компатибилни Печатачи : CANON pixma MG5210 IP4810 IX6510

Тип:
мастило кертриџ
Функција:
Компатибилен
боја:
Други
Бренд Име:
БЛУМ
Компатибилен Бренд:
CANON
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Кертриџ за Статус:
Празен
Обоени:
Yes
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
125bk 126 c y m
постојана чип:
5color
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
боја:
к К C Y M
R

Тие исто така купуваат со овој производ