.

.

Бесплатен превозот ! светилки RLC-073 Оригинални Проектор светилка со станбен ЗА VIEWSONIC PJD6211P 150Day Гаранција

Бесплатен превозот ! светилки RLC-073 Оригинални Проектор светилка со станбен ЗА VIEWSONIC PJD6211P 150Day Гаранција

DEN 3971.00
DEN 4512.00
-12 %
Количина на стоки


Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години.
За нас :
Гуангжу Huawo Електронски Technology Co. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex.Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Опис На Производот
********* Projector Lamp Производителот ********
Фабрика директни, со висок квалитет и пониска цена!
Спецификација :
Проектор име : Проектор Светилка
Модел БР.Време на испорака : рок од 1-2days по примена на плаќање
3. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле.
Зошто да се купи од нас
1. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти.
Ако може да се најде потребни модели во нашата продавница,ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас ,
ние ќе ви понуди подетални информации.MOQ : 1piece/парчиња
2.е водечки проектор светилки производителот од Кина.Оригиналниот светилка модул(НП/OLM)
2.With15 полесно рс искуство во проектирање индустрија,Ние можеме да снабдување речиси сите проектор светилки со конкурентна цена. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Користете Место : Владата систем за домашно кино, Училиште, итн.Не само една гола сијалица
Гаранција : Сите предмети е КК тестирани и се со 150 дена Гаранција
Превозот :
1.Компатибилен голи светилка (CB)
Брендот вклучуваат : UHP VIP NSHA ХС HSCR UHE NSH UHB SHP ,итн.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
· Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
· Отстранете го поклопецот
· Unscrew светилка домување единица
· Отстранување на стари светилка
· Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден.

Број На Модел На:
RLC-073
Бренд Име:
АЊО
R

Тие исто така купуваат со овој производ