.

.

висок квалитет Ниска Фреквенција Читателот 125khz 134.2 khz FDX-Б животинско ID ознака читателот ISO11784/85 рачни милениче животинско ознака скенер

висок квалитет Ниска Фреквенција Читателот 125khz 134.2 khz FDX-Б животинско ID ознака читателот ISO11784/85 рачни милениче животинско

DEN 12480.00
Количина на стоки


FRD5100 Животинско Рачни Reader
Производ вовед FRD5100 е нова генерација на мулти-функционални рачни животинско ID читателот. Тоа може да прочитате RFID чипови, ID броеви, како и едно-димензионални на бар-кодот. Тоа се применува за домашни миленичиња и животни идентификација на пазарот со висока цена-ефикасност, симпатична изглед. Единствена три-копче за дизајн им овозможува на корисниците најголемите погодност во една рака операција. По читањето на некои RFID тагови или едно-димензионални бар кодови (опционално), тоа може да прикаже информации и читање време додека складирање на податоци. Корисникот може да го пренесе информацијата до КОМПЈУТЕР автоматски преку USB и bluetooth. FRD5100 може да ги прочитате сите ознаки кои ги исполнуваат ISO11784/5 FDX-а и FDX-Б стандарди.
Техничка Спецификација
Бренд
FAREAD
Модел
FRD5100
Фреквенција
134.2 k Hz / 125k Hz
Читање Стандард
ISO11784/5 FDX-Б или HDX, ID64
Комуникација Режим
Bluetooth и USB
Складирање На Податоци
7000 евиденција
Читање Од Далечина
FDX-Б(17cm), microchip(9cm), HDX(20cm)
Екранот
128*32 OLED
Операција Температура
-30°C-50°C
Континуираното Работно Време
12 часа
LED Светло
2 обоени LED
Димензии
265*200*5mm
Рок на услугите
1 година
Напојување
Литиум батерија

моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Прочитајте Опсег:
FDX-Б(17cm), microchip(9cm), HDX(20cm)
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Големина:
265*200*5mm
Фреквенција:
125KHz
Контури:
ISO Картичка
Број На Модел На:
FRD5100
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
R

Тие исто така купуваат со овој производ