.

.

PGI-520 Refillable мастило кертриџ За Canon iP 3600 ip4600 ip4700 MP540 MP550 MP560 MP620 MP630 MP640 MP980 MP990 MX860 MX870 МАСТИЛО

PGI-520 Refillable мастило кертриџ За Canon iP 3600 ip4600 ip4700 MP540 MP550 MP560 MP620 MP630 MP640 MP980 MP990 MX860 MX870

DEN 1231.00
DEN 1296.00
-5 %
Количина на стоки


Празни refillable мастило кертриџ со автоматско ресетирање на чипови!
!!!Предупредување : осигурете се дека имате clealy прочитај ги сите инструкции или видео записи на производот прикажани во нашата листа и да се обезбеди дека не се целосно да се разбере како да ги користите правилно пред да започнете со неа.
За canon мастило кертриџ модел : PGI-520 BLACK/CLI-521 BLACK/CLI-426 СИНОЗЕЛЕНА /CLI-426 МАГЕНТА /CLI-426 ЖОЛТА
За CANON инк-џет печатач модел : PIXMA IP4940 MG5340 IP4840 MG5140
Внимание : ве Молиме да користите оваа кертриџ постави заедно,не се мешаат со другите, бидејќи печатач може да не работат со различен ЛАК чипови верзија.
Предности : 1. Директни Рефил Кертриџ може да се пополни мастило директно, усвојување на креативен дизајн, пополнување мастило лесно, Пополнете мастило целосно во патрон со шприц, не користат вакуум рефил метод, нема потреба од посебни пополнување алатка и специјални техничар. Ова е кертриџ пронајдок пресвртница.
2. Слична структура со оригинален кертриџ, користете анти-cautery сунѓер спречуваат кршење на печатач главата, бидејќи на кертриџ стареење.
3. Иновираат тоа база на првата генерација кертриџ, бидете сигурни дека нема истекување мастило, печати на самото место, ги блокира при печатење.
4. На refilling дупка и воздухот дупка се различни.Извади Жолта воздух гума приклучок кога го користите кертриџ.
Пакетот вклучува : 1 Set (5pcs)Празна Мастило Refillable Касети Со најновите ЛАК"Автоматско Ресетирање на Чипови; 5 PCS Кружни филозофите на херметичкиот гумена заптивка. Модел
No. : PGI-520 BK/CLI-521 Б.К C M Y Refillable мастило касети Тип : Refillable мастило касети со автоматско ресетирање и постојан чипови Мастило : Празни Боја :
Црна/Фото црна /Синозелена/Магента/ Жолта Потекло : Guangdong,Кина Пакување : Кутии со Мастило волумен : Б.К 25ml / боја 12ml секоја боја Сертификација : ISO9001 : ISO14000 SGS
Оригиналниот
кертриџ Бр. : PGI-520 BK/CLI-521 BK/CLI-521 C/CLI-521 M/CLI-521 Y Забелешка :
ве молиме забелешка вашиот печатач модел кога местото цел.
Компатибилен За
принтери :
Компатибилни Печатачи :
Pixma i P3600 Pixma i P4600 Pixma i P4700 Pixma Pixma MP540 MP550 Pixma MP560 Pixma MP620 Pixma MP630 Pixma MP640 Pixma MP980 Pixma MP990 Pixma MX

Тип:
мастило кертриџ
Функција:
Компатибилен
боја:
Други
Бренд Име:
БЛУМ
Компатибилен Бренд:
CANON
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Кертриџ за Статус:
Празен
Обоени:
Yes
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
Canon iP 3600 ip4600 ip4700 MP540 MP550
постојана чип:
5color
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
боја:
к К C Y M
R

Тие исто така купуваат со овој производ