.

.

Ruida RD RDC6332G Co2 Laser DSP Контролер за Ласерско Гравирање и Машина за Сечење RDC DSP 6332G

Ruida RD RDC6332G Co2 Laser DSP Контролер за Ласерско Гравирање и Машина за Сечење RDC DSP 6332G

DEN 17376.00
Количина на стоки


Функции :
Контролорот има подобра отпорност на висок напон и antistatic способност
Еден начин 24 V напојување(компатибилен со 36 V, но не се препорачува)
Поддршка на сите брендови и капацитетите на У дискови, брз и силен компатибилен копија способност
256 M голем капацитет датотека nonvolatile складирање на одборот, без грла граница за големината на датотеката
Способен за самостојно проверка на неисправни песна, може да ја форматирате меморијата, во добра толеранција на грешка
10/100 Ethernet + USB2. пренос стапка е 12 M основни поени ; најдолго растојание е 5 метри.5 пулсот
7.0 комуникација режим за факултативна
Мулти-начин општи големи тековната IO, погодно за продолжување функција
Екранот обработка на патот, file preview
Двонасочна независни дигитално/аналогни интерфејс, софтверот може да се прилагоди соодветно, погодно за двојно ласерски глави контрола; Посветена RF ласерски контрола интерфејс
Мека/тешко ограничување на координатите заштита за факултативна
Поддршка линеарна/кружен лак/B-spline interpolation функција
Време систем на одборот ( година, месец-ден, повеќе од сигурен хардвер алгоритам за енкрипција)
Онлајн ажурирање плоча програма, погодно за одржување и функции прилагодување.Моторни контрола на пулсот фреквенција : Max.Моторна контрола сигнал : диференцијални излез, TTL ниво, диск способност 20 m A
4.Текст : 4-канален, фотоелектрически изолирани текст, TTL ниво
Производ Вовед :
RDC6332 G систем е најновата ласерско гравирање & сечење на системот за контрола развиена од страна на Ruida Технологија, овој систем за контрола е подобро стабилна хардвер со antistatic, отпор кон висок притисок.
3-axis ласерско сечење & гравирање контролер RDC6332 G
Ruida RD RDC6332 G Co2 Laser DSP Контролер за Ласерско Гравирање и Машина за Сечење RDC DSP 6332 G
Технички Параметри :
1.вози способност е 500m A
8. Човечки-машина оперативниот систем базиран на ЛИНУКС, со подобро работење на посредникот и моќ функции, одлично движење контрола на функциите, висок капацитет датотека во меморијата, со силна компатибилен 2-начин независни прилагодливи аналоген/дигитален ласерски моќ контрола интерфејс, силна компатибилен У диск програма, повеќе начини на gerneral/посветен IO контрола.Излез : 4-канален, фотоелектрически изолирани ОК портата излез; max.Аналогни ласерски контрола сигнал : 0 ~ 5 V следење прилагодува автоматски
3. Интегрирани посветен време систем на поддршка на хардвер алгоритам за енкрипција.Дигитални ласерски контролните сигнали :
(1) Диференцијални излез, TTL ниво, 20 m A,се вози способност
(2) PWM фреквенција 2К-50К за прилагодливи
(3) PWM должност соодносот е 1% ~ 99%, прилагодлив
(4) PWM вредност е до 4.
Поддршка за хранење линија по линија, наклонот гравирање функција
Поддршка Моќ-исклучување рестартирајте за гравирање, работно време преглед (висока точност до милисекунда, на времето за преглед е точно на вистинското работно време, на друг продавач не може да се реализира)
Поддршка машини backlash надомест функција
Зголемување Z оските врски функција
Систем Моќ-за ресетирање или не ресетирање за факултативна
Поддршка на повеќе позиционирање поени логика
Сите производителот/корисник параметри може да се бекап и restor.

Број На Модел На:
RDC6332G
Примена:
CO2 ласерот контролер за гравирање и машина за сечење
R

Тие исто така купуваат со овој производ