.

.

PGI-525 Refillable мастило кертриџ За Canon iP4850 iX6550 MG5150 MG5250 MG6150 MG8150 MX885 MG5350 MG6250 MG8250 iP4950 печатач

PGI-525 Refillable мастило кертриџ За Canon iP4850 iX6550 MG5150 MG5250 MG6150 MG8150 MX885 MG5350 MG6250 MG8250 iP4950 печатач

DEN 315.00
DEN 331.20
-5 %
Количина на стоки


Празни refillable мастило кертриџ со автоматско ресетирање на чипови!
!!!Предупредување : осигурете се дека имате clealy прочитај ги сите инструкции или видео записи на производот прикажани во нашата листа и да се обезбеди дека не се целосно да се разбере како да ги користите правилно пред да започнете со неа.
За canon мастило кертриџ модел : PGI-525 BLACK/CLI-526 BLACK/CLI-526 СИНОЗЕЛЕНА /CLI-526 МАГЕНТА /CLI-526 ЖОЛТА
За CANON инк-џет печатач модел : Внимание : Canon i P4850 i X6550 MG5150 MG5250 MG6150 MG8150 MX885 MG5350 MG6250 MG8250 i P4950
Ве молиме да користите оваа кертриџ постави заедно,не се мешаат со другите, бидејќи печатач може да не работат со различен ЛАК чипови верзија.
Предности : 1. Директни Рефил Кертриџ може да се пополни мастило директно, усвојување на креативен дизајн, пополнување мастило лесно, Пополнете мастило целосно во патрон со шприц, не користат вакуум рефил метод, нема потреба од посебни пополнување алатка и специјални техничар. Ова е кертриџ пронајдок пресвртница.
2. Слична структура со оригинален кертриџ, користете анти-cautery сунѓер спречуваат кршење на печатач главата, бидејќи на кертриџ стареење.
3. Иновираат тоа база на првата генерација кертриџ, бидете сигурни дека нема истекување мастило, печати на самото место, ги блокира при печатење.
4. На refilling дупка и воздухот дупка се различни.Извади Жолта воздух гума приклучок кога го користите кертриџ.
Пакетот вклучува : 1 Set (5pcs)Празна Мастило Refillable Касети Со најновите ЛАК"Автоматско Ресетирање на Чипови; 5 PCS Кружни филозофите на херметичкиот гумена заптивка. Модел
No. : PGI-525 BK / CLI-526 Б.К C M Y Refillable мастило касети Тип :
Refillable мастило касети
со автоматско ресетирање и постојан чипови Мастило :
празни Боја : Црна/Фото црна/Синозелена/Магента/Жолта/ 5colors/многу Потекло : Guangdong,Кина Пакување : Кутии со Мастило волумен : Б.К 25ml/боја 12ml секој Сертификација : ISO9001 : ISO14000 SGS Оригинални Бр. :
PGI-525 BK/CLI-526 BK/CLI-526 C/CLI-526 M/CLI-526 Y Забелешка : ве молиме да напомена вашиот печатач модел кога нарачки Компатибилен За :
Canon PIXMA i P4850 i X6550 MG5150 MG5250 MG6150
MG8150 MX885 MG5350 MG6250 MG8250 i P4950 печатач

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
Canon iP4850 iX6550 MG5150 MG5250
боја:
Други
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Бренд Име:
БЛУМ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
постојана чип:
5color
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
боја:
к К C Y M
R

Тие исто така купуваат со овој производ