.

.

E3276s-150 huawei 4g податоци картичка

E3276s-150 huawei 4g податоци картичка

DEN 2784.00
Количина на стоки


Huawei E3276 4 G LTE Cat4 150 Mbps USB Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit/s download - токму 150 MBit/s за LTE ФЛОПИ мрежа. На ФЛОПИ-LTE модем, работи на 800/900/1800/2100/2600 MHz бенд со GSM и UMTS назад. UMTS мрежата може да се постигне до 84 Mbps брзина на download поради DC-HSPA+ технологија. Постојат многу варијанти за HUAWEI E3276 Мачка 4 LTE Surfstick, како што се HUAWEI E3276s-150, HUAWEI E3276s-151, HUAWEI E3276s-152, HUAWEI E3276s-210, HUAWEI E3276s-500, HUAWEI E3276s-601 и HUAWEI E3276s-920 итн
Спецификации :
HUAWEI E3276s-152 :
* 4 G LTE ФЛОПИ 800/2600 MHz
* 3 G GSM 900/1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-151 и E3276s-150 : (Водафон K5007 и Megafon M150-1)
* 4 G LTE ФЛОПИ (DD800/900/1800/2100/2600 MHz)
* 3 G GSM 900/1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-861 :
* 4 G LTE ФЛОПИ 2600 MHz TDD 1900/2300/2600 MHz
* 3 G UMTS 900/2100 MHz & TD-SCDMA 1900/2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
HUAWEI E3276s-210 : Бенд 3/7/20/38 (ФЛОПИ 800/1800/2600 TDD 2600 MHz)
Huawei E3276s-601 : Бенд 3/7/40 (ФЛОПИ 1800/2600 MHz & TDD 2300 MHz)
Huawei E3276s-920 :
* 4 G Бенд 38/40 (TDD 2300/2600 MHz)
* 3 G DC-HSPA+ 2100 MHz
* GSM 850/900/1800/1900 MHz
Акции подготвени да брод или самостојно ги собираме директно!!
Ако ви треба брза пратка преку DHL (во рок од 3 до 5 дена во светот) ве молиме да се направи истрага за екстра испорака трошоци треба да се плати.така постави прашање и ние да направи брза испорака со малку дополнителни трошоци.
Ние не сме одговорни за било царински формалности или должности во земјата на дестинација.тоа ќе биде на купувачот страна.
1. Како што постојат многу логоа на huawei модеми, ќе испрати логото и боја по случаен избор во парк
2. Ние не сме одговорни за квалитетот проблем ако купувачот се надополни firmware-от, со himsel

Пакет:
Yes
сертификација:
CE0682
Адаптер Приклучок:
USB
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Примена:
Лаптоп
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
E3276s-150
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Интерфејс Тип:
USB2.0
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Интерфејс Тип:
USB
R

Тие исто така купуваат со овој производ