.

.

Оригинални го Отклучите LTE 150Mbps HUAWEI E3276S 4G Универзален USB Модем И 4G LTE Модем

Оригинални го Отклучите LTE 150Mbps HUAWEI E3276S 4G Универзален USB Модем И 4G LTE Модем

DEN 2074.00
DEN 2304.00
-10 %
Количина на стоки


Huawei E3276 4 G Модем е првиот Светски LTE Cat4 Стап, и овозможува брзина од над 100 Mbit/s download - токму 150 MBit/s за LTE ФЛОПИ мрежа. На ФЛОПИ-LTE модем, работи на 800/900/1800/2100/2600 MHz бенд со GSM и UMTS назад. UMTS мрежата може да се постигне до 84 Mbps брзина на download поради DC-HSPA+ технологија. Постојат многу варијанти за HUAWEI E3276 Мачка 4 LTE Surfstick, како што се HUAWEI E3276s-150, HUAWEI E3276s-151, HUAWEI E3276s-152, HUAWEI E3276s-210, HUAWEI E3276s-500, HUAWEI E3276s-601 и HUAWEI E3276s-920 итн PLS контактирајте со нас пред да се одржи вашата цел, некои земји не поддршка за оваа точка, бидејќи на различни должини. Мрежа бендови : LTE ФЛОПИ : 800/900/1800/2100/2600 Mhz UMTS : 2100/AWS/900/1900 MHZ GSM : 850/900/1800/1900 LTE Cat4 DL во до 150 Mbps LTE УЛ до 50 Mbps Надворешна Антена Интерфејс, Добиваат Разновидност USB 2.0 High Speed SIM/USIM картичка : стандард 6-pin-от на SIM-картичката интерфејс Микро SD Картичка Димензии : 92mm x 32-милиметри 14mm x Тежина : 30g оперативен СИСТЕМ : Windows XP/Vista/7, Linux, Mac OS. Предмети Вклучува : 1 x Huawei E3276 S-150 LTE модем 1 Xmanual

wirless Модем Тип:
WCDMA,LTE
Производи Статус:
Акции
Тип:
Безжичната
Бренд Име:
Huawei
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Стил:
Надворешни
Број На Модел На:
E3276s-150
Преносот Го Оценувате:
150m
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
испорака:
Со авион
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
сертификација:
CE0682
LTE:
800/900/1800/2100/2600 Mhz
UMTS :
2100/AWS/900/1900
LTE Cat4 DL:
до 150Mbps
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ