.

.

За Тојота Altis е корола LED Фарови 2008-2010 година Хром Куќа Сини LED

За Тојота Altis е корола LED Фарови 2008-2010 година Хром Куќа Сини LED

DEN 16799.52
Количина на стоки


1. Стил : LED Глава Светилки.
2. Боја : Хром Домување.
3. Состојба : Нова(само треба да го замени вашиот халоген светлата за полнење).
4. Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка 2 ПАРЧИЊА/картон).
5. Надградите вашиот возило со racing изглед.
6. Restyled појавата со повисоки перформанси осветлување излез.
7. Директна замена.
8. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува). Забелешки :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете.
Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз! 1. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобил.
Тоа е лесно да се инсталира. Тоа е игра и приклучокот.
2. Сите овие главата светилки ние го носат во моментов се инсталирани со Халоген сијалица во неговата висока зрак; И таму не е сијалица во својата ниска зрак, или затоа што производителот ги остава дека опции за купувачи. И тие можат да изберат да инсталирате со Халоген сијалица или HID Xenon сијалица.
3. Малиот Зрак Сијалица Тип : H7/D2 H Модел; Висок Зрак Сијалица Тип : H1 Модел.
Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. 2 ПАРЧИЊА/картон
4. За малиот Зрак се Bi xenon проектор леќа светла. Тоа значи малиот зрак проектор леќа е bi xenon проектор леќа. Кога ќе го вклучите ниска зрак на слаба светлина ќе светне. Кога ќе го вклучите здраво зрак, високиот зрак и ниска зрак светлина до заедно како висока светлина. Па таму ќе биде 4 светла заедно.
5. Овие главата светилки се дизајнирани за Левата рака диск. И тоа е, исто така, OK (ок) за Десната рака диск.Тие ги имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Единствената разлика е во светлината на моделот.Ако на купувачот се исклучиво на светлината моделот ве молиме мислам дека над тоа.
6. Главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили.
Тоа е игра и приклучокот. Сепак, некои од автомобили се чувствителни препорачуваме купувачот
За да ги инсталирате овие светилки од страна на професионални инсталерот.
7. Led диодите ќе остане кул состојба и подолг живот спам со НИТУ боја исчезнува.
8. Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани.
И тоа може да се обезбеди многу повеќе спаси возна состојба.
Предност :
1. Домување е донесен УВ третман
2. Површината стврднување третман
3. Внатрешната за домување анти-магла третман
Важни Совети :
Со цел да испратите објекти од веднаш, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас вашите детали превозот адреса
Руската Пост известување треба да ги користите Клиенти Корисници Полно Име
1. Примачот Име И Презиме :
2. Телефон за контакт Бр. :
3. Превозот адреса :
4. Post code/ поштенски код :
Откако ќе го поставите цел.
На овој начин, ние можеме да испратите објекти од рок од 24 часа, што е можно, и можете да ги добиете безбедно во најкусо време.
Производ детални слики

Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
Altis
Автомобил Производител:
Тојота
Извор На Светлина:
халоген
Wattage:
35
Материјал Тип:
PC
Напон:
12V
Температура На Боја:
3000-6000k
Автомобил модел:
Е корола
Година:
2008-2010
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
LED
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Тежина:
11kg
R

Тие исто така купуваат со овој производ