.

.

Фабриката за Директна Продажба ,Врвот Qaulity 8x-50x Ниска Моќност Двојна Бум стојат зум Стерео Микроскоп ,Па се продаваат Во ЕУ , САД

Фабриката за Директна Продажба ,Врвот Qaulity 8x-50x Ниска Моќност Двојна Бум стојат зум Стерео Микроскоп ,Па се продаваат Во

DEN 41087.52
Количина на стоки

47 Дијаметар
Монтажа dowel - стандард 5/8 дијаметар
Совет над тежина - 21 lbs
9 должина вертикална продолжување на располагање
Двојна Рака Бум Стојат дизајн има линеарна топката имајќи за поддршка на неговата хоризонтална оружје, што создава непречено и ефикасно плови движење.
Pls бидете сигурни да ни даде вашата точна целосна детали на адреса.
Кина Пост Воздух Главниот и ЕМС ќе биде добро и за Азија, Австралија и Русија.
Пакетот Core Карактеристики :
8 X-50 X зум микроскоп Супер widefield оптика Остри јасни јасно стерео слики Двојна Топката-имајќи стојат нуди напор се движат корекција Многу лесно да се движи микроскоп напред & назад 115mm работа од далечина
Ние ги доставуваме професионални инструмент, не само како едноставни зголемувачот со ниска евтина цена.
Ние снабдување со многу професионални микроскоп и компоненти за Микро светот ги користат, и најдобрите медицински светлата & loupes за Лекарите погодност за користење.
За да се поддржи точни решенија за нивните Професионални работи во Лабораторија, Индустриски, Материјали од Научната област.8 Дијаметар
Вертикална Пост - 15 Должина; 1. )
Fed Ex, ТНТ, UPS-от, DHL се прв избор начин.
еден зум бинокуларна телото со WF10x прилагодливи окуларот -zoom ratio : 0. Купувачи од Бразил , pls оставете ни го вашето CNPJ (CPF) Даночен број , или ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе обезбеди дополнителни услуги за поддршка да се заврши целиот процес.
Тоа е идеален за сите индустриска електроника и просветна инспекција апликација
Тоа е идеален за ellectronics , Анатомија биологијата, земјоделството семе избор, накит оценување и текстилни инспекција , за gemologists, гравирање работи, коло инспектори во phlx и/или електроника индустрија .
Топла продажба Двојна Бум Стојат Бинокуларна Стерео микроскоп со 8x-50x Зголемување со клик ќе престане во 1x, 2x, 3x, 4x и 5x вклучувајќи ги и LED прстен светлина
Сосема Нов Микроскоп и Главни компоненти се произведени од страна на истата technications на истата производна линија која производство за Nikon, Олимп , Leica , Zeiss Микроскопа
Зум Стерео Microscoe Телото :
Стандард зголемување : 0.8 x да 5x; вкупното зголемување е 4x-200x Zoom ratio : 6.8 x-5x еден Двоен топката -имајќи бум стојат 1 сет вкупно Зголемување 8x-50x еден LED прстен светлина
.
Главни инструменти беа добро се продава во Познатиот Електроника Група, Многу Познатиот Универзитет, Лабораторија Scientifics Единици , Полу-диригент поле, итн.
Добредојдени сте да се понуди на нашата Продавница! - Топла продажба Одлична Професионален производ
Наддавање цена, со исклучок на увоз даночни во вашиот локален сајт : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.3 : 1
Работното растојание : 115mm
Interpupillary прилагодување : 55-75mm Диоптријата на вредноста : ±5 диоптрија
Топката Имајќи Двојна Рака Бум Стои :
Вкупната тежина - 40lbs
Димензиите на основата 10.
Наддавање Забелешка :
Ова е Оптика професионални Инструменти продавница – која продажба Микроскопа и Компоненти за Светот Крајните Корисници. Испорака трошоци, со исклучок на оддалечена област цена и увоз доход.
Ние ќе го избере најдобриот пратката начин за вас, со цел да ги зачувате вашите трошоци.

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SZ0850-B2
Вкупно Зголемување:
8x-50x
Примена:
Електроника , Анатомија на животните биологија на ект
Широко поле Окуларот :
WF10x-22mm
zoom ratio:
0.8 x-5x
база:
Имајќи Двојна Бум Стојат
Извор На Светлина:
LED прстен светлина
Гледање главата :
Бинокуларна глава
is_customized:
Yes
Зголемување На Односот На:
8x-50x
R

Тие исто така купуваат со овој производ