.

.

РБС-15AA Производителот 15A рбс солидна реле,внесување на текст 80-250VAC излез 480VAC

РБС-15AA Производителот 15A рбс солидна реле,внесување на текст 80-250VAC излез 480VAC

DEN 163.20
Количина на стоки


РБС-1 A4815 A
Технички параметрска
Оптоварување Тековната 15 A
Оптоварување Напон 480 VAC
Контрола на Напон 80-250 VAC
Контрола на AC Струја
На Напон
Исклучување На Струја На Истекување
On-off Time
Dielectric Сила 2500 VAC
Изолација Отпор 500 MΩ/500 VDC
Амбиентална Температура -30~+75o C
Монтажа Методи им била заклучена
На упатства за работа LED

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Епоксидна
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
РБС-1A4815A
боја:
Црна
R

Тие исто така купуваат со овој производ