.

.

рбс 60a текст 3-32V DC излез 60V DC една фаза цврста состојба реле РБС-60DD

рбс 60a текст 3-32V DC излез 60V DC една фаза цврста состојба реле РБС-60DD

DEN 364.80
Количина на стоки


РБС-1 D0660 D(SSR-60 DD)
Технички параметрска
Оптоварување Тековната 60 A
Оптоварување 60 VDC Напон
Контрола на Напон 3-32 VDC
Контрола на Тековната DC : 5-25m A
На Напон
Исклучување На Струја На Истекување
On-off Time
Dielectric Сила 2000 VAC
Изолација Отпор 500 MΩ/500 VDC
Температурата -30o C~+75o C
Монтажа Методи им била заклучена
На упатства за работа LED

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Епоксидна
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
РБС-60DD
R

Тие исто така купуваат со овој производ