.

.

Бесплатен превозот AGZ Напон ion удар пиштол Неутрализира полнење, спречување на статички електрицитет, се отстрани прашина за Прецизност електроника

Бесплатен превозот AGZ Напон ion удар пиштол Неутрализира полнење, спречување на статички електрицитет, се отстрани прашина за

DEN 4319.52
Количина на стоки

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.01 V/0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS/Многу JY ЦРНА Lead-Free Лемење Лемење Железо Совети 900 M-Т-К за Hakko 936 fx888/888 D SAIKE 909 D/852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Бесплатен превозот AGZ Напон ion удар пиштол Неутрализира полнење, спречување на статички електрицитет, се отстрани прашина за Прецизност електроника 1. Преглед : Напон тип ion воздушен пиштол, изградена-во корона празнење генерирани јони во прилог на electrode. Тоа го користи воздухот јони да се неутрализира цената на обвинет од телото, и е во функција за дува прашина од наплаќа тело. Тоа е мал и лесен, лесно да го држите во раце, во прилог, бидејќи изградена-во ултра-мали piezoelectric трансформатор, па нема високо-напонски инсталации, која е различна од претходниот уред надворешни висок напон за напојување. 2, карактеристики : 240 грама на пластични светлина пиштол тело, лесно да го држите во раце, високо ефикасност Пиштол тело изградена-во напонски трансформатор, постои високо-напонски инсталации за безбедност дизајн со Користење на висока фреквенција корона празнење, во прилог на висока моќност, добра јонска рамнотежа на Енергија-заштеда на piezoelectric трансформатор, со ниско-напонски индуцирана корона празнење, со јонска рамнотежа авто-вредноста на функцијата Иако тоа е силна воздух дува, но ниско ниво на бучава 3, користете Електронски и електрични индустрија IC мерки и спречување на прашината од лепење Прецизност машини за индустрија Да се спречи камера, рачни часовници и други прашина адсорпција и производство пречки Пластична индустрија Да се спречи процесот на лиење на прашина адхезија и електричен шок и така натаму Печатење, хартија преработувачката индустрија Да се спречи хартија се водат за исчезнати, паста и хартија во прав и така натаму Текстилната индустрија Да се спречи tangent на линија и ликвидација на ролна Прехранбената Индустрија да се Спречи туѓа материја, како што косата во храна и пакување, 4, спецификации : Влезен напон : DC24 V Моќ потрошувачка : 2.4 VA Излезен напон : AC2.0 KV Воздушен притисок опсег : 0.05-0.4 MPA (инструмент за притисок) снабдување Воздух : 125 N / МИН Влезен напон : DC 24 (V) Воздушен притисок 0.05-0.6 (PSI)

Примена:
Електрични Постави Алатка
Број На Модел На:
AGZII
Бренд Име:
Eakins
Пакет:
Кутија
DIY Материјали:
Електрични
Број на Парчиња:
1
Примена:
Прецизност електроника индустрија
Тип:
Отстранување на прашина
Влезен Напон:
24v
Потрошувачка На Енергија:
2.4 VA
Излезниот Напон:
2KV
Компримиран Воздух:
0.05-0.6 MPa
R

Тие исто така купуваат со овој производ