.

.

5PC/МНОГУ цврста состојба реле 10A, всушност, 3-32V DC ДА 480V AC РБС 10DA реле цврста состојба

5PC/МНОГУ цврста состојба реле 10A, всушност, 3-32V DC ДА 480V AC РБС 10DA реле цврста состојба

DEN 720.00
Количина на стоки


РБС-1 D4810 A
Технички параметрска
Оптоварување Тековната 10 A
Оптоварување Напон 480 VAC
Контрола на Напон 3-32 VDC
Контрола на Тековната DC : 3-25m A
На Напон
Исклучување На Струја На Истекување
On-off Time
Dielectric Сила 2500 VAC
Изолација Отпор 500 MΩ/500 VDC
Амбиентална Температура -30~+75o C
Монтажа Методи им била заклучена
На упатства за работа LED

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Епоксидна
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
РБС-1D4810A
боја:
Црна
R

Тие исто така купуваат со овој производ