.

.

CNC Гравирање Машина Ротари Табела H Стил На Оската Б Оска, 4 & 5 Ротациона Оска #SM614 @SD

CNC Гравирање Машина Ротари Табела H Стил На Оската Б Оска, 4 & 5 Ротациона Оска SM614 @SD

DEN 21883.20
Количина на стоки


CNC Гравирање Машина Ротари Табела H Стил На Оската Б Оска, 4
& 5 Ротациона Оска
Параметри :
1. Димензии(MM) : 140*490*130 (H*L*W)
2. 4 Оска, 5 Оска се Вози размер : 1 : 6 (1200 пулсира / револуција) синхронизација опрема редуктор.
3. Rotate чак висина 17.3 MM
4. Обработка на оптоварување : 15 KG
5. Чекор-мотори : Nema23 57 * 56 2-фаза
6. Нерѓосувачки повлекува backlash и Синхрони backlash
7. Полирање и анодна оксидација маска
8. Изглед елоксирани рѓа третман
9. 4-pin авијација конектор 1 = A +, 2 = A-, 3 = B +, 4 = Б-
MACH3 инструкции за прилагодување : 1 степен потребен Пулсот
Формулата е : 360 / subdivision повлекува агол * Вози * Пренос сооднос / 360 = MACH3 Пулсот
Електрични својства ( собна температура Tj = 25 °C) :
Влезна моќност 12-24 V DC напојување
Излегувајќи работи 1200 пулсира/360 степени
Управувано пристап 2-фаза 3А диск
Тежина За 8 KG
Цртеж :
Жици :
Пример :
1 x CNC Рутер H Стил Ротари Табела

Фаза:
2
Број На Модел На:
H Стил
Тип:
CNC Ротациона Оска
сертификација:
Други
R

Тие исто така купуваат со овој производ