.

.

GD900-1 Термички Проводници за Маснотии Ставете Силиконски Гипс Топлина Мијалник Соединение 40 Парчиња Нето Тежина Од 30 Грама Содржат Сребро CN30

GD900-1 Термички Проводници за Маснотии Ставете Силиконски Гипс Топлина Мијалник Соединение 40 Парчиња Нето Тежина Од 30 Грама

DEN 19104.00
Количина на стоки


Денес е Специјална Понуда
Опис На Производот
GD900-1 е повеќе слатка термичка паста, но тоа е лесно да ги размачкаме. Ве молиме тест тоа еднакво како и дебелината на А4 хартија. Тоа е подобро да се потенцира супер-брз ефект на ладење.
Карактеристики на производот : Спогодба со Ro HS и да го ДОСТИГНЕ заштита на животната средина барања. Висока термичка спроводливост, со голема изолација, висока температура отпорни, низок масло поделба, не-корозивен.
Работи на принцип : Пополнување на јазот помеѓу греење на елемент и уред за ладење; - Зголемување на областа за контакт, па како да се постигне soundest коефициент на топлинска спроводливост ефект.
Начин на употреба : Тоа е нормален феномен ако има малку силиконското масло виси над. Ве молиме промешајте добро пред употреба. Задржи обложени површината се чисти и се применуваат директно со алатките (како што се scraper, прст cot, итн.).
Топло информации : Чувајте ги децата подалеку од тоа. Ако се проголта или ненамерно дојде во очи, уво, нос, уста,ве молиме исплакнете со чиста вода или да се испрати во болница кога е потребно.
Складирање : Заштита на нормална температура. Ве молиме да ја покрие по користи, избегнување на нечистотии, како што се прашина, кои имаат лош ефект на топлинска спроводливост.
Smearing Чекори
1. Ве молиме чисти површини на извор на топлина (CPU) и веднаш исчезнува топлина уред (топлина мијалник) со сува ткива.
2. Користење на scraper или други алатки за да ги размачкаме на термичка паста на ПРОЦЕСОР, и тоа не треба да тест на топлина мијалник.
3. Термо паста треба да се smeared рамномерно на целата ПРОЦЕСОРОТ површината. Тоа не може ниту премногу тенка, печатени зборови, за тоа треба да бидат покриени. Ниту, пак, е премногу дебела, дебелината како А4 ќе биде подобро. Ве молиме погледнете го следново слики.
Испорака
1. Сите нарачки ќе бидат испратени од страна на воздух, и ќе обезбеди бесплатно следење на број. Следење и следење на вашиот парцела онлајн за целата разбира до него е доставен. Уживајте во многу побезбедно и побрзо шопинг искуство тука.
2. Во три работни дена, вашата цел парцели ќе бидат испратени по потврдена исплатата.
3. Доставени време на состојба :
Нашите Услуги
1. Ние ќе ви одговори на вашата порака во еден работен ден. Вие сте добредојдени да се комуницира со нас во однос на сите прашања.
2. Ние може да обезбеди unlabeled предмети ако имате потреба.
3. Ние би можеле да нудиме OEM услуга без цел количество ограничување. Ве молиме контактирајте со нас за детали.
4. Ако цел во рефус, ние може да понуди многу подобра цена.
За нас
Foshan Висока Спроводливост Electronics Co., Ltd. е специјализирана во R&D, производство и продажба на термичка паста, нудејќи OEM услуги за повеќе брендови во светот. Ние акумулирано повеќе од 15 години на искуство, dedicating да обезбеди соодветна термичка Проводници решенија за вас.
Цел Подарок

Пакет:
Yes
Линии:
Никој
Број На Модел На:
GD900-1-CN30
Бренд Име:
GD
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Тип:
Проводен Heatsink Гипс
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
Не ВРТЕЖИ во минута
Примена:
Процесор
Фан Големина:
Никој
Бучава:
Никој
Heatsink Материјал:
Никој
боја:
сребро сива
коефициент на топлинска спроводливост:
>6.0 W/M-K
Специфична Тежина:
>2.5
операција температура:
-50~120℃
Пакување:
Може да
Нето тежина:
30 Грама
is_customized:
Yes
Фан Големина:
0 инчен
R

Тие исто така купуваат со овој производ