.

.

Најдобра продажба ,CE,12x-75x Бум стојат зум Стерео Микроскоп W/Бинокуларна главата,Одличен Квалитет,Добро се продаваат Во ЕУ , САД

Најдобра продажба ,CE,12x-75x Бум стојат зум Стерео Микроскоп W/Бинокуларна главата,Одличен Квалитет,Добро се продаваат Во ЕУ

DEN 35519.52
Количина на стоки

Овие трошоци се на купувачот одговорност
Испорака Метод и Увозни царински прашање :
Бидејќи тоа е професионална инструмент сакаат доста голем вредност, па затоа ние претпочитаат да се користи висока Безбедност пратката начин со цел да се дојде до вас сајт на време
Испорака трошоци, со исклучок на оддалечена област цена и данок на увоз
1. Плаќања :
Ние прифаќаме Alipay , Paypal , T/T , Western Union
Сите Големи Кредитни картички се добро прифатени од страна на Aliexpress ЗАЧУВАМ
Забелешки : Сите Инструмент се добро проверени во квалитет пред пратката од страна на Нашите Инженери , Ако имате било какви прашања , ве Молиме слободно да ни остави Порака на Али Разговор.
Пакетот Core Карактеристики :
12 X-75 X зум микроскоп Супер widefield оптика Остри јасни јасно стерео слики Двојна Топката-имајќи стојат нуди напор се движат корекција Многу лесно да се движи микроскоп напред & назад 115mm работа од далечина
3.47 Дијаметар
Монтажа dowel - стандард 5/8 дијаметар
Совет над тежина - 21 lbs
9 должина вертикална продолжување на располагање
Двојна Рака Бум Стојат дизајн има линеарна топката имајќи за поддршка на неговата хоризонтална оружје, што создава непречено и ефикасно плови движење. Купувачи Од Бразил , pls оставете ни го вашето CNPJ Даночен број, или ве молиме слободно контактирајте со нас , ние ќе обезбеди дополнителни услуги за поддршка да се заврши целиот процес . Пакетот Вклучува :
еден зум бинокуларна телото со WF10x прилагодливи окуларот -zoom ratio : 0.8 x да 5x; вкупното зголемување е 4x-200x Zoom ratio : 6.8 x-5x еден Двоен топката -имајќи бум стојат 1 поставете еден Пар WF15x-16mm Eyepice вкупно Зголемување 12x-75x
5.3 : 1
Работното растојание : 115mm
Interpupillary прилагодување : 55-75mm Диоптријата на вредноста : ±5 диоптрија
со WF15 X - 16mm Окуларот
Топката Имајќи Двојна Рака Бум Стои :
Вкупната тежина - 40lbs
Димензиите на основата 10. Оваа тешка должност да застане е дизајниран да ги поддржува големи истражување одделение микроскопа и нуди отпор на врвот-во текот и вибрации.7
Хоризонтална рака - 20 Должина; 0.Апликацијата & Спецификација
Тоа е идеален за сите индустриска електроника и просветна инспекција апликација
Тоа е идеален за ellectronics , Анатомија биологијата, земјоделството семе избор, накит оценување и текстилни инспекција , за gemologists, гравирање работи, коло инспектори во phlx и/или електроника индустрија
Зум Стерео Microscoe Телото :
Стандард зголемување : 0. Испорака :
Ние ги доставуваме професионални инструмент, не само како едноставни зголемувачот со ниска евтина цена.Производ Структура & фото :
Топла продажба Врвен квалитет Двојна Бум Стојат Бинокуларна Стерео микроскоп со 12x-75x Зголемување со WF15 X -16 mm adjuable Окуларот
Сосема Нов Микроскоп и Главни компоненти се произведени од страна на истата technications на истата производна линија која производство за Nikon, Олимп , Leica , Zeiss Микроскопа
2.8 Дијаметар
Вертикална Пост - 15 Должина; 1.
Со цел да обезбеди точни решенија за нивните Професионални работи во Лабораторија, Индустриски, Материјали, Научно поле , Дури и Хоби Активности. (Овие се професионални алатки за вашата дневна научна работа.
Главни инструменти беа добро се продава во Познатиот Електроника Група,Полу - Condutors & Гравирање поле , Многу Познатиот Универзитет и Колеџи, Лабораторија Scientifics Единици , Копче за Болници , Училишта и др
Добредојдени сте да се понуди на нашата Продавница !
Наддавање цена, со исклучок на увоз даночни во вашиот локален сајт Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.

Drawtube:
Бинокуларна
Материјал:
Метал
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
SZ085001
Вкупно Зголемување:
12x-75x
Примена:
Електроника , Анатомија на животните биологија на ект
Широко поле Окуларот :
WF15x-16mm
zoom ratio:
0.8 x-5x
база:
Имајќи Двојна Бум Стојат
is_customized:
Yes
Зголемување На Односот На:
12x-75x
R

Тие исто така купуваат со овој производ