.

.

Домаќинство Вакуум Sealer FoodSaver Храна Preserver запечатување машина за Пакување Машина

Домаќинство Вакуум Sealer FoodSaver Храна Preserver запечатување машина за Пакување Машина

DEN 4560.00
DEN 4799.52
-5 %
Количина на стоки


Добредојдовте на Jamin е продавница
Ако имате било какви прашања или потреби, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате. Ви благодариме.
Внимание : увоз даночни не е вклучена во плаќањето. Купувачот е одговорен за увоз доход.
Нови Апарати За Домаќинство Вакуум Sealer Food Saver Храна Preserver
Автоматски со еден допир операција
CE, ROHS одобрување
Answer : ___________________________ Note : резервни делови : херметички заптивка и запечатување заптивка се исто така достапни, ако сакате да нарачате, ве молиме контактирајте ме.
1. Робустен пумпа, вакуум вредност (60 cm/Hg)-0.8 бар
2. Целосно автоматски и ултра-компактен
3. Високото ниво на хигиена со машина за миење садови машина за перење на револуционерниот пониска "патентираните отстранлив" дел
4. Човекот печат функција, можноста за рака запечатување за кревка храна
5. Waterproofed контроли
6. Транспарентен ролери носителот на преградата и интегрирани двонасочна торба машина
7. Вакум комората со "патентирани" течни стоп за фах
8. Кабел за замрзнување
9. Погодни за семејства, продавници, мали и средни претпријатија, болници, ресторани
Параметар
Вакуум вредност : 60cm/Hg -0.8 бар
Ширина на топлина-запечатување : 40-300мм
Запечатување Линија Ширина : 3мм
Транспорт Брзина : 10 L/мин
Материјал на надворешниот машина тело : Високо Квалитетен Инженерски ABS
Напојување : AC 110 V 50 Hz или 220 V 50 hz ( Изборен )
Приклучок : Евро Приклучок (ве Молиме бидете сигурни дека тоа може да се користи во вашата земја пред вашата цел.)
Топлина -запечатување/Вакуум time : 12 секунди
Големина на единица : 380 x 150 x 80mm
Единица Тежина : 1.50 kg
CE, ROHS одобрување
Апликации
1. Храна (Свежо, суво овошје, чај, зеленчук, месо, итн.)
2. Стоки (Накит, слики, Марки, и сл.)
3. Другите (Документи, слики, облека, дневни потреби, лекови, електронски компоненти, видео и аудио производи, итн.)
Answer : ___________________________ Note : напон е задолжително, ве молиме да ни оставите порака, за напон што би сакале да се избере по вашата цел.

Тип:
Други
Ширина на топлина-запечатување:
40-300мм
R

Тие исто така купуваат со овој производ