.

.

40pcs/многу Универзална 134.2 khz Microchip Шприц 2.12*12MM ISO11784/5 FDX-Б RFID Таг за

40pcs/многу Универзална 134.2 khz Microchip Шприц 2.12*12MM ISO11784/5 FDX-Б RFID Таг за

DEN 2517.00
DEN 2736.00
-8 %
Количина на стоки


Поврзани Производи
40pcs/многу Универзална 134.2 khz Microchip Шприц 2.12*12 MM ISO11784/5 FDX-Б RFID Таг за животно следење/идентификација
Бренд
Ѕвезда
Протокол
ISO 11784/5 FDX-Б
Фреквенција
134.2 KHz
Чип вид
EM4305
Меморија
512bit
Големина
2.12*12mm
Материјал
Полипропилен
Стерилизација
ЕМ гас, 5 години' гаранција
Бар кодот
Содржи 6pcs лепило-налепница
Бар код етикета
3 M лепило-лепенки
Логото
Неутрален пакување или ОЕМ, прилагодена Поддршка
Меѓународниот Комитет за животно снимање(ICAR) или Кодирај на клиентот број
Придобивки
Флексибилно решение
Достапен во неколку големина и фреквенции
ИДЕНТИФИКАЦИЈА
Advancedsecurity карактеристики(еднократни лозинки,податоци интегритет провери,шифрирана anthentication)
Гаранција
10 години
Сертификат
ICAR Сертификат 15 дигитални броеви (пример : 900113000000001)
Вбризгување
* Процес е сличен на рутинска вакцинација : брзо и лесно.
* Меѓународната normed место за вбризгување на животните е лево вратот.
Додатоци и регистрација
* вклучувајќи ги и 6 бар код етикети на чип за документи како што се патни исправи, за вакцинација сертификати, итн.
* можете да се регистрирате на број и вашите лични податоци на tasso.net користење вклучени форми
* пролетта кој гарантира лесно спроведување на
* иглата е исклучително наострен, па животните не се чувствуваат многу болка
* таа може да се одвои од пластични парче од шприцот
* таа има силикони точка во тоа што го спречува ознака од лизгање од ненамерно
* Стерилитет е загарантирана до 2020
вградениот чип
* Содржи единствен 15 цифрениот код за идентификација
* Големина : 2.12*12mm
* материјалот за завиткување : bioglass завиткани во parylene, кој расте заедно со животните ткиво За нас Ѕвезда Безбедносни Технологии(Шангај) Co., Ltd е професионална производител на Безбедност на Производи,Главни производи се на контрола на пристап на RFID читач, офлајн или TCP/IP мрежниот Пристап Контролер, поврзани со контрола на пристап на производи. Заедно со RFID Картички, специјални мини картички, Паметни етикета, RFID Тагови, NFC rfid уво ознака , исто Така, имаме специјални тргување бизнис на Идентификација на Животните, како Стакло rfid ear tag (microchip), уво rfid уво ознака , во согласност со ISO11784/11785.

Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Чип Капацитет:
512bit R/W Меморија
моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
Ѕвезда
Прочитајте Опсег:
1-3cm
Број На Модел На:
EM4305
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Големина:
2.12*12MM
Контури:
Туѓо Картичка
Фреквенција:
134.2 khz
чип:
EM4305
Примена:
Змија Риба Куче крава мачки Животинско Идентификација/следење
Материјал:
Biocompatible Стакло
Standrad и Протокол:
ISO11784/5 FDX-Б
Пренос Принцип:
Целосна Duple FDX-Б
Пакет Големина:
20cm*7cm
Шприц големина:
14cm*4.6 cm
Надворешниот Dameter на игла:
2.57 mm
Внатрешен Дијаметар на игла:
2.2 mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ