.

.

RLC-005 Светилка со станбен за VIEWSONIC PJ1250 180Days Гаранција

RLC-005 Светилка со станбен за VIEWSONIC PJ1250 180Days Гаранција

DEN 3876.00
DEN 4080.00
-5 %
Количина на стоки

Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти. Професионална Соработка Тим. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Проектор светилки слабо како тие возраст. Сигурен Corporation.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг. : RLC-005
Сијалица параметри : NSH275 W 65 X70
Се применуваат следниве проектор модели :
VIEWSONIC PJ1250
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1.

Број На Модел На:
RLC-005
Бренд Име:
SIMUSA
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
NSH275W
R

Тие исто така купуваат со овој производ