.

.

EEMRKE Автомобил Стајлинг ЗА Holden, Chevrolet Captiva 7 S3X КОЧАН Ангел Око светилки drl Светла за Магла H11 55W Дење Работи Светла

EEMRKE Автомобил Стајлинг ЗА Holden, Chevrolet Captiva 7 S3X КОЧАН Ангел Око светилки drl Светла за Магла H11 55W Дење Работи

DEN 6542.00
DEN 6960.00
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke® Автомобил Стил Led Ангел Очи Светла за Магла светилки drl Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Holden Chevy Captiva 7 За Chevrolet Captiva 2007-2011 За Daewoo Winstorm LT За Chevrolet S3 X Бидете Сигурни дека Вашиот Автомобил како Слика Шоу
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Chevrolet Captiva Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Возачот * Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно.
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, iceblue, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на ACC, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
iceblue ангел очи, црвени очи ангел, белиот ангел очи, сини очи ангел, виолетова ангел очи
Специјални Функции:
Светилки drl Ligths
Captiva Спорт-Година:
2011,2009,2008,2010
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Lumens:
800LM
Име На Модел:
За Chevy Заробеништво
Автомобил модел:
За Chevy Заробеништво 2010-2012 Година
Chevrolet Модел:
Captiva Спорт
Материјал Тип:
ABS
Објектот Дијаметар:
9cm
Објектот Тежина:
1.6kg
Напон:
12V
Тип На Објект:
Ангел Очи
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Извор На Светлина:
халоген
Година:
2010-2012 година
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, iceblue, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Wattage:
55W
Hulb Тип:
H11
R

Тие исто така купуваат со овој производ