.

.

РБС-15DD 15A ЦВРСТА СОСТОЈБА РЕЛЕ РБС текст 3-32V DC излез 60V DC

РБС-15DD 15A ЦВРСТА СОСТОЈБА РЕЛЕ РБС текст 3-32V DC излез 60V DC

DEN 216.00
Количина на стоки


РБС-1 D0615 D(SSR-15 DD)
Технички параметрска
Оптоварување Тековната 15 A
Оптоварување 60 VDC Напон
Контрола на Напон 3-32 VDC
Контрола на Тековната DC : 5-25m A
На Напон
Исклучување На Струја На Истекување
On-off Time
Dielectric Сила 2000 VAC
Изолација Отпор 500 MΩ/500 VDC
Амбиентална Температура -30~+75o C
Монтажа Методи им била заклучена
На упатства за работа LED

Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Заштита На Функција:
Запечатени
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
РБС-15DD
Употреба:
Општа Намена
Големина:
Miniature
R

Тие исто така купуваат со овој производ