.

.

4 PK Компатибилни, Мастило Кертриџ Брат LC 985 LC975 LC67 LC1100 LC980 XL За Брат DCP 185C 195C 9805C Печатач

4 PK Компатибилни, Мастило Кертриџ Брат LC 985 LC975 LC67 LC1100 LC980 XL За Брат DCP 185C 195C 9805C Печатач

DEN 760.00
DEN 844.32
-10 %
Количина на стоки


Нашите мастило касети се 100% компатибилни и работа ист како оригинален кертриџ.
Овие мастило касети се компатибилна со следниве принтери : Брат DCP-165 C
Брат DCP-375 CW
Брат DCP-385 C
Брат DCP-585 CW
Брат MFC-250 C
Брат MFC-255 CW
Брат MFC-290 C
Брат MFC-295 CN
Брат MFC-490 CW
Брат MFC-495 CW
Брат MFC-790 CW
Брат MFC-990 CW
Брат MFC-5490 CN
Брат MFC-5890 CN
Брат MFC-6490 CW
Брат MFC-6890 CDW
LC-11 B/LC-11 C/LC-11 M/LC-11 Y
Касети се користат : ().Кертриџ чување 1.Под патрон на собна температура, избегнување на сончева светлина, силна светлина и топлина за складирање 2.На кертриџ не е инсталиран на машина пред да го користите, а не да ја раскинам кертриџ за пакување и печатот порите 3.По отпакувањето на кертриџ, инсталирајте тоа како е можно поскоро да се печатач, или тие може да предизвика истекување на мастило или мастило нема боја 4.За најдобро печатење резултати, ве молиме инсталирајте ја кертриџ е најдобар се користи во рок од шест месеци по крајот ()Замена на касети : 1.Мастило, осветлена, што мастило е истоштен, овој пат потреба од замена, мастило касети,По кертриџ во печатачот,Замена пред фактите,не отстранете ја и повторно да се натовари,во Спротивно тие ќе бидат погодени од воздух во инк-џет печатење на млазницата,Во исто време компјутер на екранот на мастило ќе произведува грешки инк-џет печатари, генерално, треба да започнете со печатење во рок од една недела во Спротивно, мастило млазници за да остане со хартија и прашината во воздухот се произведуваат солидификационно феномени,Значи употребата на инк-џет печатари треба да обрнете внимание за долго време да се печати на околности, треба да биде соодветно исчистени пред да биде откриен за да започнете со печатење на млазницата ()Инсталирате Касети 1.Кога црвено мастило продолжи да се направи светлината почнува да трепка или осветлена, веднаш заменете го кертриџ, печатач меморија за да се избегне електронска меморија на некои проблеми предизвикани. Пред инсталирање на нов кертриџ печат мора да биде раскинат нето порозност (односно жолта налепница), и да се обезбеди дека секоја дупка целосно се изедначи, а потоа и на печатач, да се поставуваат заштитен фолдер, притиснете го копчето за чистење копчето, додека за мастило пополнување процесот не е комплетен 2.По инсталирањето на нов кертриџ, мора прво да се изврши млазницата тест, тест случај или боја за печатење на обрасци игра нема да го извадите кога е потребно, а потоа чистење на глава за печатење до нормален, или сериозен недостаток на печатење во боја шема или боја фрлија 3.Кога било мастило касети или не е инсталиран, дури и ако други касети имаат мастило, печатач не работи 4.Откако нов кертриџ надолу машина, замена може да се отстрани пред сечење на Одделот за 5.Освен ако не се на местото на кертриџ, обично не се отвори кертриџ клип, или касети може да не се достапни

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Број На Модел На:
LC980
Компатибилен Бренд:
Брат
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Брат
Обоени:
Yes
Дел:
LC11 Б.К/C/M/Y
Тип:
мастило кертриџ
is_customized:
Yes
боја:
C, K, M, Y
R

Тие исто така купуваат со овој производ