.

.

Електрична Опрема & Резерви Ќе се Притисни на Копчето се Префрла CJK22-11Y3

Електрична Опрема & Резерви Ќе се Притисни на Копчето се Префрла CJK22-11Y3

DEN 812.00
DEN 864.00
-6 %
Количина на стоки


Опис на производот : Три клучни копчето
Боја :
Возење КОЧАН Серија прекинувачи :
Опсег : 50 HZ AC, отценети напон до 380 V и DC номинална напон до 220 V.
И под електромагнетни почеток, контактори, релеи и други електрични линии за далечинска контрола цели.
Стандарди и Сертификација на :
Националниот Стандард : GB14048.5 стандард
Сертификација : CCC сертификација
Структурни карактеристики :
1 производ база на изработен од КОМПЈУТЕР материјал, користење на бакар-врз основа на композитни контакт точка.
2 лизгачки триење контакт со масло, со авто-чистење на функцијата, за да се обезбеди континуитет и сигурност.
3 модуларната структура, како и контакти во било која комбинација и да го замени.
4.Навој ракав доаѓа со инсталацијата локација и здравје, постојат само лабава монтажа влошки како стандард.
5.Нут тесни инсталација, со едноставен за инсталација и лесен.
6.Скриени терминали, безбеден и сигурен.
Главните технички параметри :
Основни параметри на копчето светла се активираат работа
Услови за работа и инсталација услови :
На собна температура : -5 ° C до +40 целзиусови степени, просечната температура е помала или еднаква на +35 целзиусови степени.
2 Релативна влажност 40 ° C (помала или еднаква на 50%), 20 ° C (90%)
3 надморска Височина : помала или еднаква на 2000 M
4. Загадување на ниво 3
5 Инсталација категорија : II Класа
6. Инсталација големина M22.

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Карактеристики:
Три клучни копчето
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
1
Број На Модел На:
CJK22-11Y3
боја:
Црна
R

Тие исто така купуваат со овој производ