.

.

Emulational пинк, green бело дрво кат штица backdrops новородените пет торта фотографија позадина за фото студио Z-023

Emulational пинк, green бело дрво кат штица backdrops новородените пет торта фотографија позадина за фото студио Z-023

DEN 281.00
DEN 432.00
-35 %
Количина на стоки

Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио.Тоа може да биде укината за лесно носење. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат.
За нашиот бренд HUAYI Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим.
П : Колку долго ќе чини за да испратите позадина за мене?
A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2.
На пиксел на сликата е најдобро повеќе од 3000px * 3000px, или резолуција најмалку 300dpi,инаку печати ќе бидат заматени. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент.
Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите.Максимална лесна ширина на 300cm
(другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;)
Полиестер Материјал : Подебели ,Максимална лесна ширина на 300cm,Може да се перат и пеглаат;Било виткање, лесен за носење,Економска цена, Подобар квалитет!Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користи и складира за долго време.
П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба?
A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки.Пад на превозот 6.
Памук Полиестер ( Повисока Цена ,ве молиме контактирајте со продавачот ако сакате )
Споредете на уметноста ткаенина позадина, памук, полиестер се перат, трајни лесна,reuseable ,количка,не рефлексивни,јасно и навремено бесплатно!
Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.
2 видови материјали
Уметноста Ткаенина (Стандардно )
(парична казна плетење,мека,0,3 mm дебелина ,мала тежина ,не-отсјај)
Уметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, малку водоотпорен, мало diaphanous.Може да се прилагоди на секоја големина 4.Ќе има некои набори кога ќе ја отворите парцела, Тоа треба csutomer да железо на грб да се отстрани навремено(не целата).Валани испраќање позадина 3. Африка, Јужна Америка зема 25-60 работни дена.
П : имам датотеки може да се печатат директно, како да го испратам до тебе?
А : ве Молиме кажете ни големина сакате.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.Обично треба да се испрати на сад 12-20 работни дена, Европа, Азија, Океанија зема 15-30 работни дена. Забелешка Бразил зема 40-90 дена.
Addit ional услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.
П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба?
A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас. С&П П : Што е разлика помеѓу тенки винил(уметност ткаенина) и полиестер?
A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Повеќе за еднократна употреба.

Големина (мм):
3x4ft, 4x4ft, 3x5ft, 5x5ft, 4x6ft, 5x7ft, 5x10ft, 6x8ft, 6x10ft, 8x10ft
Број На Модел На:
Z-023
Стил:
Деца
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Yes
Бренд Име:
HUAYI
Материјал:
уметноста ткаенина
R

Тие исто така купуваат со овој производ