.

.

5PCS 8 Канал 12V Реле Модул светилка Ниско ниво за Arduino SCM Домаќинство Апаратот Контрола

5PCS 8 Канал 12V Реле Модул светилка Ниско ниво за Arduino SCM Домаќинство Апаратот Контрола

DEN 916.80
Количина на стоки


5 PCS 8 Канал 12 V Реле Модул светилка Ниско ниво за Arduino SCM Домаќинство Апаратот Контрола
Карактеристики :
Сосема Нов и Висок Квалитет.
8-канал 12 V реле модул
Со статус индикатор светилка
Реле сите на / реле сите надвор
Компатибилен со Arduino AVR РАКА DSP СЛИК
Спецификации :
Излез контакт капацитет : 10 A 250 VAC/ 10 A 30 VDC
Напон : 12 V
Пакет се вклучени :
5 X8-Канал 12 V Реле Модул

Теорија:
цврста состојба реле
Заштита На Функција:
Епоксидна
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
8 Канал Реле Модул 12V
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Напон:
12V
R

Тие исто така купуваат со овој производ