.

.

Toika ,20W, 300*300мм Led Таванот Светлина Топло Бела /Бела Led одредување на Светлината, AC85-265V Led Плоштадот Панел Светлина

Toika ,20W, 300*300мм Led Таванот Светлина Топло Бела /Бела Led одредување на Светлината, AC85-265V Led Плоштадот Панел Светлина

DEN 15849.60
Количина на стоки

Модел Бр. LED Панел Светлина Влезен Напон и Фреквенција AC85-265 V 50/60 Hz извор на Светлина SMD2835 потрошувачка на Енергија 20w Боја Температура втората светска војна : 2700 K~3500 K ФОТОНАПОНСКИ : 4000 K~5000 K Г.С. : 5700 K~7000 K Вкупно прозрачна Флукс ≥3900lm ≥4000lm ≥4300lm Работна Температура -30°C~50°C Домување Материјал Алуминиум+PS Димензија 296×296×15mm Пакување Големина L65×W65×H19 Тежина 3kg LED животниот век ≥50,000 часа
LED панелот за таванот употреба Спецификација :
•1.LED го Суспендира таванот имате совршен изглед,целосно може да го замени традиционалниот скара цевка светлина,извонреден силна светлина декорација ефект,донесе confirtable средина на работа и живот
•2. Висока светла 2835 SMD LED како извори на светлина,со заштеда на енергија,животна средина пријателски,ниска топлина emmited.
•3. Тоа може да се користи во прав-слободна соба, Сала на Паркинг,Хотел,аеродром,автобуска станица и на друго јавно место.
•4. Елегантен дизајн со мазна алуминиумска рамка и PC покрива.
•5. Supending со линкови или на површина поставена е на располагање.
Карактеристики :
Оваа таванот светлина се користи од Акрил кои не само што ја прави мека светлина, заштита на очите, но, исто така, живи и долг животен век. Заштедете повеќе од 90% од потрошувачката на енергија, без губење на било светлината.
Примена :
Совршени за дневна соба, продавница, супер пазарот, канцеларија, продавница, изложба, танц сали, барови, или домашна употреба и други осветлување и декорација.
Answer : ___________________________ Note :
Оваа led одредување на светлината светилка е бела светлина, и со лесно користите power plug, што е повеќе побезбедни од другите
Корист :
Долг животен век
Инстант почеток, без светкави
Цврста Состојба, shockproof
Се заштеди енергија повеќе од 90% од обичните светилки
Долго време работат, 12 часа/ден е добра, производство на ниска топлина
Без Мешање рф
Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs
Работна средина -20 °C - 65 °C, погоден за необичен клима
Ниски трошоци за одржување

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Панел Светла
Бренд Име:
Toika
сертификација:
CE,RoHS
Прозрачна Флукс:
3200
Е dimmable:
No
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Гаранција:
3Years
Напон:
85-265V
Моќ Толеранција:
3%
is_customized:
Yes
Wattage:
20w
R

Тие исто така купуваат со овој производ