.

.

eeMrke За Мицубиши Lancer ЕКС LED Ангел Око светилки drl Дење Работи Светла Халоген H11 55W Магла Светлина Колекции

eeMrke За Мицубиши Lancer ЕКС LED Ангел Око светилки drl Дење Работи Светла Халоген H11 55W Магла Светлина Колекции

DEN 6001.00
DEN 6384.00
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke ® Ангел Очи Светла за Магла светилки drl / Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Мицубиши Lancer ЕКС 2010-2012 година За Мицубиши Galant Fortis (Јапонија)
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Мицубиши Lancer * Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно. Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инвертер
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
Мраз Сина, Црвена, Бела, Сина, Жолта, Виолетова
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
Име На Модел:
За Lancer ЕКС
Lumens:
2400Lm
Автомобил Производител:
Мицубиши
За Возило Брендови/Модел:
Мицубиши
Извор На Светлина:
халоген
Материјал Тип:
ABS
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Мицубиши Lancer ЕКС
Година:
2012
Специјални Функции:
2in1 Ангел Очи светилки drl
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Тип На Објект:
Ангел Очи
Објектот Дијаметар:
9cm
Објектот Тежина:
2kg
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Wattage:
55W
Правец На Ветер:
Боја
Правец На Ветер:
Сијалица
R

Тие исто така купуваат со овој производ