.

.

Промоција (10 Парчиња) 12V 2.4 G wirelss Модул безжичен предавател за Автомобил предавателот и приемникот за GPS за да паркинг камера

Промоција (10 Парчиња) 12V 2.4 G wirelss Модул безжичен предавател за Автомобил предавателот и приемникот за GPS за да паркинг

DEN 4315.00
DEN 4542.24
-5 %
Количина на стоки


1.100% сосема нов и Висок квалитет
2.Лесна инсталација
3.Земете една минута ја добиете вашата камера стане безжична камера
4.2.4 GHz безжична предавател/приемник за set (12-Volt за возило инсталација)
5.Работа Спектар : До околу 50m(Hollowness)
6.Се поврзува на тркалата-видете камера и предна видео екран
7.Одговара на сите РКА композитен видео врски
8.Напојување : DC 9-12 V
9.Предавателот Кабел Должина : 1.2 m
Како да се Инсталира Камера со Безжичен Модул Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта се Поврзете на безжична модул (предавател) на вашата камера преку два кабли - еден приклучок за излез AV и еден приклучок за енергија Поврзете на безжична модул (предавател) да обратна светлина на вашиот автомобил за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни Поврзете на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил GPS - USB за GPS USB порта, другата за AV влез. Поврзете се на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил запалка приклучок за да се добие моќта - подобро да поврзете еден автомобил полнач ќе видите слики на GPS кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Ве молиме имајте предвид дека овој модул е за GPS, не се за во автомобил следи или DVD.
Пакет Се Вклучени :
10 Компјутери на безжичен модул

Тип На Објект:
Паркинг Помош
Бренд Име:
Koorinwoo
Објектот Тежина:
1kg
Жица или Безжично:
Безжичната
Екранот:
LCD
Специјални Функции:
За GPS
R

Тие исто така купуваат со овој производ