.

.

3 Трокреветни Глава Жешка Чевли Флеш Стојат Адаптер/Заградата/Планината Активирањето/чадор држач за 580EXII/580EX

3 Трокреветни Глава Жешка Чевли Флеш Стојат Адаптер/Заградата/Планината Активирањето/чадор држач за 580EXII/580EX

DEN 242.00
DEN 263.04
-8 %
Количина на стоки


3 Трокреветни Глава Жешка Чевли Флеш Стојат Адаптер/Заградата/Планината Активирањето/чадор држач
Карактеристики :
1. Направи на сите-метални материјали, издржливи; само 120g, лесно да се носат.
2. Со три независни прилагодливи метал топла чевли, можат да поддржуваат различни видови на професионални флеш.
3. Со чадор дупка во центарот на градот, овозможува флеш место поблиску до центарот.
4. Со 3/8-1/4" адаптер завртка, може да поддржува различни видови на 1/4" или 3/8" светлина стои или tripods.
Се применуваат за :
Canon 580 EXII/580 EX/550 EX/540 EZ/430 EXII/430 EX/420 EX/380 EX
Nikon SB910/SB900/SB800/SB700/SB600/SB80 DX/SB28/SB26/SB24
Pentax AF540 FGZ/AF500 FTZ/AF360 FGZ/AF330 FTZ
lympus F50 R/F36 R
Metz AF58/AF50/AF48/AF44
Nissin DI866 Серија / DI622 Серија / DI466
Сигма EF540/EF530/EF500
Vivitar 285 Серија / 283 Серија
Пакетот Вклучува :
1 * i Shoot Сите-метал Три Топла Чевли Планината Адаптер Е-ST
(Другите ставки во листата се само за референца, не се вклучени)
Погоден за :
Флеш Носителот Заградата Светлина Стојат

TTL:
No
Бренд Име:
хари добро
Пакет:
Yes
Екранот:
No
Број На Модел На:
3-1
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,CANON
R

Тие исто така купуваат со овој производ