.

.

SIMCO SL-001 PC Јонизирачко Воздушниот Компресор Статични елиминира опрема /ESD Десктоп Јонизирачко Воздушниот Компресор

SIMCO SL-001 PC Јонизирачко Воздушниот Компресор Статични елиминира опрема /ESD Десктоп Јонизирачко Воздушниот Компресор

DEN 1823.52
Количина на стоки

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.01 V/0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS/Многу JY ЦРНА Lead-Free Лемење Лемење Железо Совети 900 M-Т-К за Hakko 936 fx888/888 D SAIKE 909 D/852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни
Јонизирачко воздушниот компресор е статична елиминација уред кој обезбедува балансиран ion stream за да се неутрализира широк, фокусирани области. Тие се отстрани загадувачи атракција и неутрализира статични трошоци од широк, фокусирани, или е тешко да се постигне места, па како да се зголеми продуктивноста и принос во производството.
Техника параметри :
Оперативен Напон
100 VAC 50, 60 Hz, 120 VAC/60 Hz, 230 VAC/50 Hz
Максимална моќност
25 W
Јонска рамнотежа
0+/-5 V (инстинкт, без прилагодување)
Воздухот Покриеност
Дијаметар 60cm/30cm x 150cm
Озонската
Температурата на работа
0-50 C
Брзината На Ветерот
250500 FPM30cm (прилагодливи)
Волумен На Воздух
45~110 CFM
Воздухот излез :
35-70 CFM
Фан на бучава
50-57d B60cm
На дисипација го оценувате
од 1000 V да 100 V е помалку од 1,5 секунди (максимален волумен воздух (lonization) според ESDSTM3.1-2000 стандард)
Екранот
светла - јони произведени висок напон
Предупредување
сензор за мерење на инструментот за внатрешни штета
Тежина / волумен :
2.6 kg/14.0 cm*21.8 cm*8.3 cm
Функции :
Тие се идеално би било да се користи во индустриски средини како што се деликатна електронски производи, електронски собранието линија, медицинскиот уред за производство и монтажа линии, печатење, пакување, и мал дел шприц.
Јонизирачко воздушен компресор,effectivelyeliminate прашина и неутрализира статични трошоци на широк, фокусирани области.

Број На Модел На:
SL001
Извор На Енергија:
AC
Wattage:
Under 500W
Бренд Име:
WLXY
is_customized:
Yes
Номинална Напон:
220v
Номинална моќност:
25w
Притисок:
Низок Притисок
Тип:
Статички eliminator
Примена:
Статички eliminator
R

Тие исто така купуваат со овој производ