.

.

DY-B84A Преносни Дигитални DC отпор мост

DY-B84A Преносни Дигитални DC отпор мост

DEN 56160.00
DEN 62400.00
-10 %
Количина на стоки


DY-B84 A Преносни Дигитални DC отпор мост
Карактеристики Точни отпор покрива од 0~20kΩ со резолуција 1µΩ 0.4 секунди земање на време, брзо резултат Напојува со DC6 V, работен насекаде 200mm широк LCD вработени Едноставна операција, прецизни и веродостојни
Дигитални DC МОСТ DY-B84 A SPAN ОПСЕГ на РЕЗОЛУЦИЈА ТЕСТ ТЕКОВНАТА ТОЧНОСТА 20mΩ 0 ~ 19.999 mΩ 1µΩ 1А 0.5 200mΩ 0 ~ 199.99 mΩ 10µΩ 1А 0.1 2Ω 0 ~ 1.9999 Ω 100µΩ 100m A 0.05 20Ω 0 ~ 19.999 Ω 1mΩ 100m A 0.05 200Ω 0 ~ 199.99 Ω 10mΩ 10m A 0.05 2kΩ 0 ~ 1.9999 k Ω 100mΩ 1m A 0.05 20kΩ 0 ~ 19.999 k Ω 1Ω 100µA 0.05 екранот цифри : 4 1/2 места LCD дисплеј напојување : DC 6 V(Ni-H акумулатори * 5) димензија 320*280*170 мм тежина : 6kg

Број На Модел На:
DY-B84A
Тестирање Напон:
види опис
DIY Материјали:
Електрични
Точноста Класа:
1%
Температурата На Работа:
види опис
Димензии:
320*280*170 мм
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Бренд Име:
Duoyi
Мерен Опсег:
0~20k OHM
екранот цифри:
4 1/2 места LCD дисплеј
Напојување:
DC 6V(Ni-H акумулатори * 5)
Резолуција:
1u OHM
LCD вработени:
200mm широк
Тип:
DC-отпор мост
Земјата ofo потекло:
CN
R

Тие исто така купуваат со овој производ