.

.

1pc 1/4*3/8 Машини CNC машина гравирање алатки круг дното машина отвори кружен лак,дупчиња машина 1/4 месо тело

1pc 1/4*3/8 Машини CNC машина гравирање алатки круг дното машина отвори кружен лак,дупчиња машина 1/4 месо тело

DEN 390.00
DEN 527.52
-26 %
Количина на стоки


Ние сме фабриката и производител со повеќе од десет години е историја сега служат ви се следниве производи :
Сите видови на крајот мелница, мелење алатка, гравирање малку , сечење алатки, гравирање алатки 3 D engraver и нејзините сечилото држачот за обработка на материјал како arylic, МДФ, ПВЦ, lense, дрвени, алуминиумски панел, бакар, алуминиум, метал, мермер и други камен.
Ние исто така снабдување заговор сечилото на ножот и носителот на плотер :
РОЛАНД, PCUT, Mimaki, LOLIONE,SUMMA, GRAPTHEC
Ние прифаќаме нарачки со твоите спецификација.
Не двоумете се да контактирате со нас ако постои нешто што можеме да направиме за вас. 1pc 1/4*3/8 Машини CNC машина гравирање алатки круг дното машина отвори кружен лак,дупчиња машина 1/4 месо тело
Спецификации :
Материјал : High speed челик
Месо тело со дијаметар : 1/4
Т тој дијаметар(D) : 9.52 mm
Сечење дебелина(H) : 6.5 mm
Радиус(R) : 4.76 mm
Обрнете внимание : На сегмент големина се пресметува во инчи .
Производ на месо тело е направен од висок квалитет на high speed челик .
Издржливи , висока цврстина , трајни , сечење ефект е 1.5 пати нормална производ. Цели : се Користи за да го отворите лак-форма слот на дрво . Сакам Да Се Друг Вид,Pls Кликнете Купи Сега
модел shk(mm) D(mm) H(mm) Р(mm) YDD1/4*1/4 1/4. 6.35 5 3.17 YDD1/2*5/16 1/2. 7.96 6 3.96 YDD1/4*3/8 1/4. 9.52 6.5 4.76 YDD1/4*1/2 1/4. 12.7 9.5 6.35 YDD1/2*1/2 1/2. 12.7 9.5 6.35 YDD1/2*3/4 1/2. 19.05 12 9.52

Дијаметар:
1/4
Тип:
Крајот Мелница
Бренд Име:
HUHAO
Материјал:
High Speed Челик
Вкупна Должина:
65mm
Број На Модел На:
YDD1/4*3/8
степен:
R0.1
Обложување:
No
R

Тие исто така купуваат со овој производ