.

.

RLC-007 замена светилки за VIEWSONIC PJ405D PJ452D PJ455D оригинални гола сијалица

RLC-007 замена светилки за VIEWSONIC PJ405D PJ452D PJ455D оригинални гола сијалица

DEN 5107.00
DEN 5376.00
-5 %
Количина на стоки

Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. : RLC-007
Сијалица параметри : P-VIP200 W E17. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Сигурен Corporation.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. 180-ден Гаранција. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.5
Се применуваат следниве проектор модели :
VIEWSONIC PJ405 D PJ452 D PJ455 D
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Професионална Соработка Тим. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Проектор светилки слабо како тие возраст. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.

Број На Модел На:
RLC-007
Бренд Име:
SIMUSA
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
P-VIP200W E17.5
R

Тие исто така купуваат со овој производ