.

.

5 сет За CANON PIXMA MG6360 MG7160 печатач PGI-650BK CLI-651 refillable мастило касети 6 боја, со постојан чипови

5 сет За CANON PIXMA MG6360 MG7160 печатач PGI-650BK CLI-651 refillable мастило касети 6 боја, со постојан чипови

DEN 1778.00
DEN 1872.00
-5 %
Количина на стоки


Празни refillable мастило кертриџ со автоматско ресетирање на чипови!
8) Пакет, вклучувајќи :
5 x Црното мастило компатибилен кертриџ со Канон PGI650 Б.К;
5x Црно мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-650 Б.К ;
5x Синозелена мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-650 C
5x Магента мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-650 M ;
5x Жолта мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-650 Y
5 x GY мастило компатибилен кертриџ со canon CLI-650 GY
!!!Предупредување : осигурете се дека имате clealy прочитај ги сите инструкции или видео записи на производот прикажани во нашата листа и да се обезбеди дека не се целосно да се разбере како да ги користите правилно пред да започнете со неа.
За canon мастило кертриџ модел : PGI-650 BLACK/CLI-651 BLACK/CLI-651 СИНОЗЕЛЕНА /CLI-651 МАГЕНТА /CLI-651 ЖОЛТА /CLI-551 GY
ЗА canon инкџет PIXMA печатач модел : PIXMA MG6360/MG7160/печатач
Внимание : ве Молиме да користите оваа кертриџ постави заедно,не се мешаат со другите, бидејќи печатач може да не работат со различен ЛАК чипови верзија.
Предности : 1. Директни Рефил Кертриџ може да се пополни мастило директно, усвојување на креативен дизајн, пополнување мастило лесно, Пополнете мастило целосно во патрон со шприц, не користат вакуум рефил метод, нема потреба од посебни пополнување алатка и специјални техничар. Ова е кертриџ пронајдок пресвртница.
2. Слична структура со оригинален кертриџ, користете анти-cautery сунѓер спречуваат кршење на печатач главата, бидејќи на кертриџ стареење.
3. Иновираат тоа база на првата генерација кертриџ, бидете сигурни дека нема истекување мастило, печати на самото место, ги блокира при печатење.
4. На refilling дупка и воздухот дупка се различни.Извади Жолта воздух гума приклучок кога го користите кертриџ.
Пакетот вклучува :
1 Set (6pcs)Празна Мастило Refillable Касети Со најновите ЛАК"Автоматско Ресетирање на Чипови;
6 PCS Кружни филозофите на херметичкиот гумена заптивка. Модел
No. : PGI-650 BK/CLI-651 Б.К C M Y GY Refillable мастило касети Тип : Refillable мастило касети со автоматско ресетирање и постојан чипови Мастило : Празни Боја :
Црна/Фото црна /Синозелена/Магента/ Жолта/GY Потекло : Guangdong,Кина Пакување : Кутии со Мастило волумен : Б.К 25ml / боја 12ml секоја боја Сертификација : ISO9001 : ISO14000 SGS
Оригиналниот
кертриџ Бр. : PGI-650 BK/CLI-651 BK/CLI-651 C/CLI-651 M/CLI-651 Y/651 GY Забелешка :
ве молиме забелешка вашиот печатач модел кога местото цел.
Компатибилен За
принтери :
Компатибилни Печатачи : CANON pixma MG6360/MG7160 ПРИНТЕРИ

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
PIXMA PIXMA MG6360/MG7160
боја:
Други
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Бренд Име:
БЛУМ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
постојана чип:
6Color
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ