.

.

10 сет За CANON PIXMA MG6350 MG7150 IP8750 печатач PGI-550BK CLI-551 refillable мастило касети 6 боја, со постојан чипови

10 сет За CANON PIXMA MG6350 MG7150 IP8750 печатач PGI-550BK CLI-551 refillable мастило касети 6 боја, со постојан чипови

DEN 3188.00
DEN 3355.20
-5 %
Количина на стоки


Празни refillable мастило кертриџ со автоматско ресетирање на чипови!
8) Пакет, вклучувајќи :
10 x Црното мастило компатибилен кертриџ со Канон PGI550 Б.К;
10x Црно мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-550 Б.К ;
10x Синозелена мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-550 C
10x Магента мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-550 M ;
10x Жолта мастило компатибилен кертриџ со Canon CLI-550 Y
10 x GY мастило компатибилен кертриџ со canon CLI-550 GY
!!!Предупредување : осигурете се дека имате clealy прочитај ги сите инструкции или видео записи на производот прикажани во нашата листа и да се обезбеди дека не се целосно да се разбере како да ги користите правилно пред да започнете со неа.
За canon мастило кертриџ модел : PGI-550 BLACK/CLI-551 BLACK/CLI-551 СИНОЗЕЛЕНА /CLI-551 МАГЕНТА /CLI-551 ЖОЛТА /CLI-551 GY
ЗА canon инкџет PIXMA печатач модел : PIXMA MG6350/MG7150/IP8750printer
Внимание : ве Молиме да користите оваа кертриџ постави заедно,не се мешаат со другите, бидејќи печатач може да не работат со различен ЛАК чипови верзија.
Предности : 1. Директни Рефил Кертриџ може да се пополни мастило директно, усвојување на креативен дизајн, пополнување мастило лесно, Пополнете мастило целосно во патрон со шприц, не користат вакуум рефил метод, нема потреба од посебни пополнување алатка и специјални техничар. Ова е кертриџ пронајдок пресвртница.
2. Слична структура со оригинален кертриџ, користете анти-cautery сунѓер спречуваат кршење на печатач главата, бидејќи на кертриџ стареење.
3. Иновираат тоа база на првата генерација кертриџ, бидете сигурни дека нема истекување мастило, печати на самото место, ги блокира при печатење.
4. На refilling дупка и воздухот дупка се различни.Извади Жолта воздух гума приклучок кога го користите кертриџ.
Пакетот вклучува :
1 Set (6pcs)Празна Мастило Refillable Касети Со најновите ЛАК"Автоматско Ресетирање на Чипови;
6 PCS Кружни филозофите на херметичкиот гумена заптивка. Модел
No. : PGI-550 BK/CLI-551 Б.К C M Y GY Refillable мастило касети Тип : Refillable мастило касети со автоматско ресетирање и постојан чипови Мастило : Празни Боја :
Црна/Фото црна /Синозелена/Магента/ Жолта/GY Потекло : Guangdong,Кина Пакување : Кутии со Мастило волумен : Б.К 25ml / боја 12ml секоја боја Сертификација : ISO9001 : ISO14000 SGS
Оригиналниот
кертриџ Бр. : PGI-550 BK/CLI-551 BK/CLI-551 C/CLI-551 M/CLI-551 Y/551 GY Забелешка :
ве молиме забелешка вашиот печатач модел кога местото цел.
Компатибилен За
принтери :
Компатибилни Печатачи : CANON pixma MG6320/MG7120/IP8720 ПРИНТЕРИ

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
боја:
Други
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Бренд Име:
БЛУМ
Број На Модел На:
PIXMA PIXMA MG6350/MG7150/IP8750
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
постојана чип:
6Color
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ