.

.

Турбо core GT1544V турбина chra 753420 750030-2 740821-1 Турбополнач Кертриџ за Форд Фокус II 1.6 TDCi

Турбо core GT1544V турбина chra 753420 750030-2 740821-1 Турбополнач Кертриџ за Форд Фокус II 1.6 TDCi

DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %
Количина на стоки


Турбо core GT1544 V турбина chra 753420 750030-2 740821-1 Турбополнач Кертриџ за Форд Фокус II 1.6 TDCi
Турбополнач Дел Број :
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена 753420-5005 S / 753420-5004 S / 753420-0002 / 753420-0003 / 753420-0004 / 0375 J6 / 0375 J7 0375 J8 / 11657804903 / Y60113700 G / 9660641380 9663199280 / 9650764480 / 9654128780 / 9656125880 9657248680 / 9657531880 / 750030 / 740821 / 750030-0002 / 740821-0002 / 740821-0001 / 753420-2 / 750030-2 / 740821-2 / 740821-1 / 753420-4 / 3 M5 Q6 K682 AK / 3 M5 Q6 K682 AE / 753420 / 740821 ве Молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме слободно контактирајте со нас
1.За BMW Mini Cooper D 2.За Citroen Berlingo 1.6 HDI 3.За Citroen C2 1.6 HDI 4.За Citroen C4 1.6 HDI 5.За Citroen C5 1.6 HDI 6.За Citroen Picasso 1.6 HDI 7.За Citroen Xsara 1.6 HDI 8.За Peugeot 1007 / 206 / 207 / 307 / 308 / 3008 / 407 / 5008 1.6 HDI 9.За Peugeot Partner 1.6 HDI 10.За Ford C-MAX 1.6 TDCI 11.За Форд Фокус II 1.6 TDCI 12.За Ford Mondeo III 1.6 TDCI 13.За Volvo C30 1.6 D 14.За Volvo S40 1.6 D 15.За Volvo V50 1.6 D
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
GT1544V
Frequence Опсег:
GT1544V 753420 turbo
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
До 2015 Нов Производ
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Ford
Автомобил модел:
Фокус
Специјални Функции:
gt1544v 753420
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Турбо Дел Број 1:
753420-5005S; 753420-5004S
Турбо Дел Број 2:
753420-0004; 753420-0002
Турбо Дел Број 3:
750030-0002; 740821-0002
Турбо Дел Број 4:
740821-0001
ОЕМ Дел Број 1:
11657804903; 0375J6
ОЕМ Дел Број 2:
0375J8; 0375J7
ОЕМ Дел Број 3:
Y60113700G; 9656125880
ОЕМ Дел Број 4:
9663199280; 9657248680
ОЕМ Дел Број 5:
9660641380; 9650764480
имајќи тип:
имајќи весник
R

Тие исто така купуваат со овој производ