.

.

Мат Финиш пвц Картичка и бизнис картичка прилагодено Печатење

Мат Финиш пвц Картичка и бизнис картичка прилагодено Печатење

DEN 37800.00
Количина на стоки

примерок ако се слободни, Ако само да го испратите примерок картичка ние ги направивме пред да можете да го оцените квалитетот
.76 мм е стандарден кредитна картичка дебелина , ние предложи минималната дебелина за пластична картичка е 12mil (0.45 mm), 20mil (0. На клиентот/корисникот добива картичка по пошта, во некоја продавница, или настан, а потоа добива едноставно нула исклучите панелот за да се открие информации. Можете да вклучуваат повеќе од една нула panel на вашиот дизајн, сепак, премногу панели може да ја напушти остаток на "нула-off" материјалот на вашиот картички
Примерок На Располагање
Бесплатен примерок е достапна ако ги сноси товар
1.)
Безбедност на логото печатење , само специјални светлина, може да го видите логото, заеднички светлина гледаат ништо
Холограмот на логото
2.Избор на материјал
Нетранспарентно бели, Јасно, Translucence пвц, abs,pp,хартија, метал и др. Ако се направи примерок според вашите уметнички дела, тогаш ќе се бара да плати примерок полнење 2.ЗАПИШУВАЊЕ ЛЕНТИ (ПАНЕЛИ) во било која големина, облик или број
Запишување Таблите се достапни во било која големина, облик или број (за Потпис ленти, Податочни Полиња, Белешки итн. Кодирај податоци во магнетна лента е достапна ( песна 1,2,3) 2.
Мат Финиш пвц Картичка и бизнис картичка прилагодено Печатење
Нашите минимум за количество се 500 персонални компјутери
Мат финиш има малку гранули текстура, ова ќе се спореди со една матирано заврши или како матирано стакло сепак со мат финиш ќе биде во можност да се чувствуваат текстура на картичката.82 mm), 40mil (1.МАГНЕТНИ ЛЕНТИ (Lo Co/Hi Co)
1. Затоа што таму е гранули текстура на мат финиш картичка можеме да го направиме фолија печат на мат финиш.Магнетни големина : 8mm/12.
Повеќето од бизнис картичка, изберете clear материјал и матирано површина
5.ИНДИВИДУАЛИЗАЦИЈАТА
Втиснување име, број и датум ( златна или сребрена боја за опции)
Бар кодови ( Бар-код со или без појавување на броеви подолу)
Термички печатење име, број и датум, како на кредитна картичка Мастило за печатење број
6.Опции за печатење
Офсет печат целосно во боја на двете страни, без ум колку боја на картичката
Печати pantone боја ( заеднички е 2-3 бои, може да биде повеќе боја во екстра цена
Печати CMYK+ Металик боја
Печати златна или сребрена боја
Топла фолија печат боја ( злато, сребро,ласерски црвено злато итн.Ние нудиме на три песна Ниска coercivity (Lo Co) и Висок coercivity (Hi Co) магнетни ленти.Избор на ДЕБЕЛИНАТА
30mil (0.Избор на ЗАВРШНИЦА
Ламиниране сјајни, матирано , мет , Спорт УВ или други посебни барање
4. Заеднички боја е сребро, злато или ласерски црвена
8.76 mm), 12mil (0,3 mm), 18mil (0.НУЛА-OFF Панели
Тоа е обично се користи за покривање на изненадување подароци, кодови, изненадување попусти, податоци, икони и слично.Магнетна лента боја : Сина/Red/Gold/Сребрена
9. Нетранспарентно картички се редовни бела ПВЦ картички.Можете да креирате картичка со повеќе мали запишување полиња или можете да ги покрие цела страна за да се направи простор за белешки
7.HOTSTAMPING фолија логото
Различни бои на фолија се достапни за топол печат процес.0 mm) 30mil или 0.

Бренд Име:
HYS
Контури:
ISO Картичка
моќност:
Пасивни Картичка
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Чип Вид:
Никој
Фреквенција:
Никој
R

Тие исто така купуваат со овој производ