.

.

2017FREE Високи Бач Сребро Позлатен Бач Труба LT180S-43 Мали Месинг Музички Инструмент Trompeta Професионални Висок Степен.

2017FREE Високи Бач Сребро Позлатен Бач Труба LT180S-43 Мали Месинг Музички Инструмент Trompeta Професионални Висок Степен.

DEN 10860.48
Количина на стоки


започнете Цена : $158.35 Цена : $89.00 Цена : $188.56 Цена : $277.38 Цена : $820.00 Цена : $108.88
крајот
Труба вообичаените методи на одржување :
1 По користење на труба , првиот тело на вода за да го исчистите цевка , притиснете го копчето за под - клипот , така што струење , го исклучите миксер цевка , водата чисти , вода главниот подесување цевка за дренажа дупки може да биде испразнета .
2 клипот што е често клучот за некои под месинг клипот масло. Ние знаеме дека донесувањето на клипот е многу прецизен , потребно е да се осигура дека нема истекување , но, исто така, да се обезбеди флексибилна , премногу лабава премногу тесни нема да работи, па во принцип царинење помеѓу клипот и клипот цилиндар е само 6 , што е 1 mm по sixths . Производство на пистонс за светлина и флексибилен материјал е многу тенка месинг, ограничен цврстина, влијание и не може да издржи ни најмал пад . Затоа, кога ние им даде на клипот подмачкување претпазливост.
3 . Специфичен пристап е прво да се покријат врвот на клипот цилиндар завртки unscrew , потоа полека клипот вертикално надвор од, во пад од околу клипот клипот масло, а потоа полека одат заедно . Имајте на ум дека кога ќе го инсталирате на клипот , клипот цилиндар има позиционирање ритам , додека други се две позиционирање рецки , додека други се лоцирање на рецка , ритам или рецка на повисоко ниво, да се усогласат слот или јаз , додека се отвора додека ротирачки оди , не overexert погоди чекори, со цел да се избегне клипот копчињата за излез од тешки и неповолно да се користи . По сместувањето на детето беше дадена клучна позиција, па не ги ротирате , притиснете го нагоре и надолу неколку клучни под ,, така што масло е сосема еднакво на клипот , да ги користите на повеќе флексибилни. Треба да се напомене дека ако долго-рок забораваат да клипот масло , тогаш нема да биде сува клипот нагоре и надолу активности не се флексибилни.

Тон:
Bb
Тело Материјал:
Жолта Месинг
Површината Материјал:
Златен Лак
Pisiton Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
210
R

Тие исто така купуваат со овој производ