.

.

3W Бела ЛЕР подводни светилки DC12V водоотпорен светлина IP68 Отворено Осветлување Пејсажи осветлување фонтана базен

3W Бела ЛЕР подводни светилки DC12V водоотпорен светлина IP68 Отворено Осветлување Пејсажи осветлување фонтана базен

DEN 552.00
Количина на стоки

3 W Бела подводни светилки DC12 V водоотпорен светлина IP68 Отворено Осветлување Пејсажи осветлување фонтана базен
Алуминиум светилка тело, висока температура силиконска гума прстен, плус калено стакло маска, добра запечатување перформанси, силен шок на корозија, висока моќност led светилка чаша со висока осветленост бела LED како ладно извор на светлина, нема светлина загадувањето
Боја, содржат штетни хемикалии,
Проекција светилка е главно се користи за пејзаж, градење на фасади, градини, gazebos, барови, продавници и други инженеринг осветлување.
ПРЕДВОДЕНА подводни светлината технички параметри :
ЛЕР подводни светилки е ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина од црвена, зелена, и сина компоненти на смесата ја менува бојата подводни осветлување фонтани, забавни паркови, изложба, комерцијални и уметничко осветлување
Совршен избор. Подобро дисипација на топлина за ЛЕР подводни светилки со светилки, предлогот треба да биде ставен под површината на водата.
ЛЕР подводни светилки водоотпорен се постигне IP68 има добра водоотпорен ефект, светлата можат да бидат поставени помалку од два метри од површината на водата. Најдобар агол за светлина 25. Smart контролер контрола
Систем за да се истовремено ефект и пристап DMX конзола, секоја единица формира посебна адреса, црвена, зелена, и сина, односно, со соодветните 3 DMX канали. Може да произведе до 1670
Видови на промена на бојата.
ЛЕР подводни светилки е најдобар супер светло ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина, светлината светилки на светлина 100,000 часа. Секој подводни светилки од 360 извор на светлина (120 црвена, сина 120
Светло, зелено светло 120). Добар извор на материјал за да се направи повеќе светилка живот и да го добие најмногу задоволително светлосни ефекти.
ЛЕР подводни светилки користите пет-жица систем за контрола поврзан со DMX систем вклучува контролор, дистрибуција кутија, и можат да бидат поставени светилки и дистрибуција на вода. Целата
Светилки се совршена комбинација.
ЛЕР подводни светилки има активен менгеме, прилагодливи агол за светлина, локација. Осветлување дизајн е совршен за ефикасно спречување на ерозија на бром и хлор.

Тип На Објект:
Подводни Светилки
Емитуваат Боја:
Бела
Бренд Име:
LC
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Карактеристики:
IP68 водоотпорен подводни светилки
Употреба:
За итни случаи
Гаранција:
3 Години
Извор На Светлина:
LED Светилки
Wattage:
3
Примена:
Базен
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Напон:
12V
Извор На Енергија:
Сончевиот
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
LC-UWL-306-12V
R

Тие исто така купуваат со овој производ