.

.

eeMrke LED Ангел Око светилки drl За 2006-2009 Suzuki Swift Магла Светлината на Денот Водење Светла Tagfahrlicht Халоген Светилки H11 55W

eeMrke LED Ангел Око светилки drl За 2006-2009 Suzuki Swift Магла Светлината на Денот Водење Светла Tagfahrlicht Халоген Светилки

DEN 6136.00
DEN 6528.00
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke® Ангел Очи Светла за Магла светилки drl Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Suzuki Swift 2005 2006 2007 2008 2009
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Suzuki Swift Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инверторот Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да се бара)
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
IceBlue Ангел Очи, Црвени Очи Ангел, Белиот Ангел Очи, Сини Очи Ангел, Жолта Ангел Очи, Виолетова Ангел Очи
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
Име На Модел:
За Suzuki Swift 05-09
Lumens:
800LM
Автомобил Производител:
Suzuki
За Возило Брендови/Модел:
Suzuki
Извор На Светлина:
халоген
Материјал Тип:
ABS
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Suzuki Swift 05-09
Година:
2006-2009
Специјални Функции:
Ангел Очи светилки drl
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Тип На Објект:
Светла За Магла
Објектот Дијаметар:
9cm
Објектот Тежина:
2kg
боја:
виолетова, сина, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
Префрлете:
факултативна
LED Ангел Око:
Yes
Wattage:
55W
Светла За Магла:
H11 Жолта Халоген Светилки
R

Тие исто така купуваат со овој производ