.

.

2 Парчиња Speedlight Флеш Универзална Мед Чешел Брзина Мрежа за Блицот за Фотографија Студио

2 Парчиња Speedlight Флеш Универзална Мед Чешел Брзина Мрежа за Блицот за Фотографија Студио

DEN 768.96
Количина на стоки


Опис Мед Чешел често се користат за удари како на косата светла во portraiture, или за припадност или акцент светла во секое време фотограф е заинтересиран за обележување на дел од сликата за драматичен ефект. Кога прилог на флеш, Мед Чешел помага да се привлече внимание на објектот, текстура, боја или, и може да помогне да се создаде посакуваниот атмосферата и расположението во сликата На Саќе ќе даде мека единствен извор на светлина и е идеален кога се комбинираат со рефлектор за да додадете пополнете светлината. На Саќе е разноврсна алатка за фотографи кои сакаат да се создаде стилизирана осветлување се постави, може да се користи за да додадете пополнете светлината на страна на лицето или за да се обезбеди позадина осветлување. Ги стеснува флеш зрак, идеален за драмски светлосни ефекти Компактен и лесен дизајн Безбедно придава на речиси сите стандардни чевли планината трепка користење вклучени прилагодливи рака Одговара на повеќето од чевли планината трепка во Големината на пазарот : 8СМ*4.8 CM Пакет се вклучени 2 x Speedlight Флеш Универзална Саќе Мед Чешел Брзина Мрежа за Блицот за Фотографија Студио

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
хт Флеш Универзална Мед Чешел Брзина Мрежа
Бренд Име:
SHOWSHOOT
R

Тие исто така купуваат со овој производ