.

.

Цвет Форма 18K Бело Злато Дијамантски Ѓердан Pendant SI јасност G-H Боја За Жените Свадба Партија Накит WP076

Цвет Форма 18K Бело Злато Дијамантски Ѓердан Pendant SI јасност G-H Боја За Жените Свадба Партија Накит WP076

DEN 24077.00
DEN 25344.00
-5 %
Количина на стоки


18 Kt Бело Злато Дијамант Pendant
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0.37-каратно
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Метал Тип : Цврсти 18 Kt Бело Злато
Злато Тежина (грами) : 1.3 g
Стил : Дијамант Pendant без Синџир
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
Политика за НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена. Сите оригинални додатоци испраќаат мора да се врати. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи. Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа. Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас. Ако ви се враќаат прилагодено објект (промена на големината на, дизајн измена, или дизајн репродукција), a $30 надоместок ќе бидат одземени од вашата наплата.
Среќно & Среќен Наддавање!!

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Парична казна
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Certificate Type:
NGSTC
Приврзоци Тип:
Лизгајте
Страна Камен:
дијамант
Метал Печат:
18k
Бренд Име:
LANMI
Главниот Камен:
дијамант
Број На Модел На:
WP076
Дијамант Карат Тежина:
0.464
Стил:
Тренди
Метали Тип:
Бело Злато
Обликотшема:
Животните
Бели Дијаманти Боја:
G
Дијамант Јасност:
SI1
Дијамант Намали:
Многу добро
Објектот:
Бело Злато Дијамант Pendant
дијамант:
100% Природни 0.37-каратно
Дијамант Јасност:
SI (G-H)
Дијамант Намали:
Круг
Злато Тежина (грами):
1.3 g
Сопствен Стил:
на располагање
is_customized:
Yes
Метал Печат:
18k
R

Тие исто така купуваат со овој производ