.

.

13.56 MHz MF0 IC У2 Картичка за NFC Картичка NFC Ознака Безконтактни IC Card

13.56 MHz MF0 IC У2 Картичка за NFC Картичка NFC Ознака Безконтактни IC Card

DEN 4699.00
DEN 5280.00
-11 %
Количина на стоки

13.56 MHz IC Card MF0 IC У2 Картичка за NFC Картичка NFC Ознака Безконтактни IC Card Спецификација : Големина : 85 * 54 * 0.84 мм Материјал : ПВЦ Карактеристики и Предности : RF Интерфејс (ISO/IEC14443 A) Безконтактни пренос на податоци и напојување (без батерија) Работни растојание : До 100 мм (во зависност од антена геометрија големина) Оперативни фреквенција : 13.56 MHz за пренос на Податоци : 106 kb / s Податочен интегритет : 16bit конвенцијата на правата на детето, рамноправност, малку кодирање, малку смета Анти-мешање 7-бајтен реден број, ISO / IEC 14443-3 каскада ниво 2 стандард Типичен билет трансакција време : Брз контра трансакција време : EEPROM 512 бита, 1536 малку Секоја страница областа програмабилни само за читање заклучување на функцијата 32bit корисникот може да дефинира еден-време програмабилни (еднократни лозинки) област 384bits,1152bits корисникот читај/пишувај област (12 страници, 36 страници) за задржување на Податоци период од 5 години Напишете издржливост 10,000 циклуси Главната апликација Посебни билет во јавниот сообраќај Посебни билет билет во активност

Број На Модел На:
У2
Бренд Име:
Jedrek
Фреквенција:
13.56 MHz
Чип Вид:
Безконтактни IC Card
Контури:
ISO Картичка
моќност:
Пасивни Картичка
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
R

Тие исто така купуваат со овој производ