.

.

EV1 4K Картичка MF3 IC D41 13.56 Mhz NFC Ознака на Стандардот Бела Картичка

EV1 4K Картичка MF3 IC D41 13.56 Mhz NFC Ознака на Стандардот Бела Картичка

DEN 4229.00
DEN 4752.00
-11 %
Количина на стоки


MF3 IC D40
1.1 RF Интерфејс : ISO 14443 Тип На
l не-контакт за пренос на податоци, и не бара напојување.
l работното растојание : ≤100 mm
l Оперативни Фреквенција : 13.56 MHZ
l Брз трансфер на податоци : 106 kbit / s, 212 kbit / s, 424 kbit / s
l вистинската анти-судир
l 7 бајтен картичка единствен сериски број
l користење на ISO 14443-4 транспортен протокол
1.2 Non-volatile memory (NV-Меморија)
l капацитет на 4k бајти
l Напишете Време : 2 ms (1ms избришани, 1ms напишете)
l податоци може да се чуваат за 10 години
l може да напише 100 000 пати циклус
l флексибилни датотечниот систем
l на една картичка може да има 28 апликации
l Во секоја апликација може да се создаде 16 датотеки
1.3 Безбедност
l Секоја картичка има единствен сериски број на картичката
l 3 ПОМИНЕ меѓусебна проверка на автентичност
l RF канал на DES / 3 DES податоци за енкрипција, па реприза напад заштита.
l 4 бајти на MAC податоци за проверка на автентичност
l апликација на ниво на лозинка за автентикација
Дополнителни информации :
Меѓу картичката и читателот три безбедност на ниво на пренос на податоци :
1) експлицитно пренос
2) експлицитно пренос + DES / 3 DES енкрипција проверката (MAC)
3) DES / 3 DES шифриран пренос на податоци
Забелешка : Ако го копчето пред 8 бајти на 8 бајти и по истата, во споредба со DES шифрирање. Напротив, во споредба со 3 DES енкрипција.
Секоја картичка има master key картичката што се користи за да се гарантира безбедноста ниво.
Секоја картичка може да биде изградена 28 апликации, секоја апликација може да има до 14 различни кориснички-дефинирани клучеви кои можат да бидат доделени на барањето се следниве датотеки за контрола на пристап до податоци. Клуч може да биде повеќе од најчесто користените датотеки.
Под секоја апликација може да се создаде со 16 различни големини и видови на датотеки, секоја датотека може да се дефинира на различни нивоа на пристап до типот на датотека има пет видови на следново :
l стандардни податоци датотека
l резервни копии на податоци датотека
l манипулира фајлови со копија вредност
l линеарна лента копија лог датотеки
л лента копија циклус снимите датотека
4k од MF3 IC D41 D41 исто така се нарекува тенка картичка ПРОЦЕСОРОТ картичка smart картичка
Меморија : 4096 бајти
Напишете бришење : 500 000 пати
Задржување на податоците : 10 години
Меморија структура : флексибилни датотечниот систем
Acca.ISO 14443 A : yes-до слој 4
Фреквенција : 13.56 MHz
Baud Rate : 106 .. 848 kbit / s
Anticollision : бит-мудар
Работното растојание : 100mm
Единствен сериски број : 7byte
Случаен Број Генератор : да
Копче за пристап до : 14 копчиња за апликација
Пристап услови : - Страница
Анти-солза поддржани од страна на чип : да
Мулти-зона апликации : 28 апликации, MAD3 ***
Паричникот функција : Вредност датотека
Трансфер безбедност : 512 бајти прочитаат, 128 бајтен пишување
Тргување Време : 89ms

Бренд Име:
Jedrek
Фреквенција:
13.56 MHz
Контури:
ISO Картичка
моќност:
Пасивни Картичка
Чип Вид:
За NFC Картичка
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
R

Тие исто така купуваат со овој производ