.

.

12LPF 1.2 GHz Безжична Предавателот Ниска Помине Филтерот за РК Авиони, Хеликоптери Multirotor Quadcopter FPV Делови Бесплатен Превозот

12LPF 1.2 GHz Безжична Предавателот Ниска Помине Филтерот за РК Авиони, Хеликоптери Multirotor Quadcopter FPV Делови Бесплатен

DEN 909.60
Количина на стоки


12 LPF 1.2 GHz Безжична Предавателот Ниска Помине Филтерот за РК Авиони, Хеликоптери Multirotor Quadcopter FPV Делови Бесплатен Превозот
КАРАКТЕРИСТИКИ
Боја : Сребро + Црвено + Златна Материјал : Алуминиум легура Наменета за 1200 MHz-1390 MHz безжична A/V предаватели Ниска вметнување на косата, помалку од 0.7 d B типична на 1300 MHz Passband DC - 1425 MHz ( Ефикасен монолитна LC мулти-пол топографија дизајн Вториот хармонично (> 2.4 GHz) слабеењето -35d B типичен SMA конектори (машки / женски) Карактеристична отпорност : 50 ohm се Справува RF енергија до 8 W 12 LPF 1.2 G Ниска помине филтри, Помага 1.2 GHz Безжична Видео Предавателот, може да се намали пречки да 2.4 GHz примачите за да се спречи jitter серво прашања. Можете да ги инсталирате на вашиот примачи или предаватели, за филтрирање од несакани RF звуци
Пакет Содржина
1 X 12 LPF 1.2 GHz Безжична Предавателот Ниска Помине Филтерот
Овој објект е 100% Сосема Нов . Никогаш не се користи. Ние не ќе биде одговорен за овие Ситуации : физичко оштетување на објектот (намалувањето/влијание оштетувања, оштетувања од вода, изложеност на екстремната топлина/студ/притисок, итн), злоупотреба, небрежност, нормална употреба и абење, инсталација на не-фабрика софтверот, или која било друга штета предизвикана од употреба во несовесно или невнимателно начин. Предмети ќе биде предаден во рок од 48 часа * Плаќање по Потврдена (* на Располагање на бизнис дена само). САМО брод на нарачката на купувачот адреса од aliexpress. (Ве молиме бидете сигурни дека вашата цел адреса е точно пред финализирање цел и поднесување на исплата. Ние брод на превозот адреса доставени со плаќање!) Бидете сигурни превозот адреса со плаќање е точно. Продавачот НЕ може да промените превозот адреса по плаќање. *БЕЗ ИСКЛУЧОЦИ!*

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Антени
Број На Модел На:
12LPF 1.2 GHz
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
боја:
црвена,црна
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
ниска помине филтерот
Надградба На Делови/Додатоци:
ниска помине филтерот
R

Тие исто така купуваат со овој производ