.

.

Бесплатен Превозот Автоматски контролни Модул HGM170 suif за дизел генератор

Бесплатен Превозот Автоматски контролни Модул HGM170 suif за дизел генератор

DEN 2779.00
DEN 3158.40
-12 %
Количина на стоки

ОПИС
Моделот 170/170hc е Автоматски контролни Модул. Модулот се користи за автоматски да започнете и да се запре моторот, што укажува на оперативниот статус и грешка услови, автоматски затворање на моторот и да се укажува на моторот неуспехот од страна ДОВЕДЕ на предниот панел.
HGM170hc додадете LCD часа смета дека база на HGM170. ОПЕРАЦИЈА
Работата на модулот е преку три позиција копчето за вклучување поставена на предниот панел со ИСКЛУЧУВАЊЕ(О), STARTand АВТО позиции. Во 'O' позиција на излез се де-полни со енергија.
Рачно Работење :
1. Одберете manual работи
2. Depress пред-топлина копче за потребната должина на време
3. Притиснете START (старт) за да чудак мотор
Откако Start копчето е притиснато и одржува, на мотор гориво систем е енергија. На "Чудак' излез, а потоа полни со енергија и стартер моторни управува, disengaging автоматски кога моторот пожари или кога 'Start' копчето е пуштен на слобода. Заштита задржете-исклучување на тајмерот е тогаш поведе.
Автоматски Работата :
1. Одберете AUTO
2. Кога Далечински Почеток е активен, генератор автоматски ќе започне.
Работата на било која од следниве аларми (кои се блиски на вина) ќе предизвика кандидира излез да се де-стимулирам :
. Низок Притисок На Маслото
. Висока Температура На Моторот
. Помошни Исклучување
. Во текот брзина
Ова ќе го отстрани гориво снабдување од моторот и го донесе до одмор. Секој аларм има свој LED индикатор и штом се активира понатаму аларм услови ќе бидат прифатени. Алармен излез и релевантни LED ќе остане активна до единицата се враќа со вртење се префрлат на 'O' позиција. Во текот брзина Заштита
Во текот брзина заштита е изведен од
генератор Hz излез. Над фреквенција коло следи генератор Hz излез и ќе се исклучи моторот веднаш, ако пред-set frequency (постави фреквенција ниво е достигнат. Ова патување ниво е избран од страна на преклопникот за или 50 Hz или 60 Hz номинална операција (57 Hz или 68 Hz патување соодветно).
За време на моторот cranking и за кратко време потоа заштита задржете-off timer (10 секунди) е активна и релевантните алармни влезови се спречени. Ова му овозможува на моторот да се започне и да се постигне нормален работи услови. Откако тајмерот е истечен на влезови се овозможи обезбедување на нормален заштита од модул. Полнење Неуспех предупредување
Полнење Неуспех предупредување, исто така, е предвидено од страна на следење на WL терминал на полнење алтернатор. Ова функционира на сличен директорот на предупредување светилка опремени во моторно возило, треба да излез пропадне тужбата не успее, ПРЕДВОДЕНА ќе се расветли. Модулот исто така, ќе се обезбеди алтернатор побудување тековната преку оваа врска. SPECI F ICATION
DC Набавка :
8 35 V Континуирано.
Алтернатор Текст Опсег :
15 - 306 VAC(+20%) RMS
Алтернатор Текст Фреквенција :
50 - 60 Hz при номинална брзина на моторот.
Во текот на ветер : номинална фреквенција +14% (+24% Префрлување)
Започнете Излез :
Цврста Состојба 1.2 негативно заземјување терминал
Гориво Излез :
Цврста Состојба 1.2 негативно заземјување терминал

is_customized:
Yes
Бренд Име:
ручек моќ
Број На Модел На:
HGM170
R

Тие исто така купуваат со овој производ