.

.

12V RGB / Бела / Топло бела лер Флексибилни газа светлината светилка SMD 5050 5M 300led висока осветленост IP65 Водоотпорен

12V RGB / Бела / Топло бела лер Флексибилни газа светлината светилка SMD 5050 5M 300led висока осветленост IP65 Водоотпорен

DEN 515.00
DEN 734.88
-30 %
Количина на стоки


Поврзани Објекти
12 V RGB / Бела / Топло бела лер Флексибилни газа светлината светилка SMD 5050 5 M 300led висока осветленост IP65 Водоотпорен
Ставка Детали -
Параметар
Работа напон : DC12 V
Моќност : 10 W/m
Боја : RGB / Топло бела / Бела
Боја Tempreture : 3000-3500 K(Топло Бела), 6000-6500 K(Бела), RGB
LED Чип Модел : SMD 5050
Led диоди Број : 60 LEDs/m
Погледнете агол : 120degree
Водоотпорен : IP65 водоотпорен
Димензии : должина : 5meter ширина : 10мм
Гаранција : 1 година
Пакет се вклучени
1x 12 V 5m 300leds водоотпорен LED Лента
Производ Фото
Сцена Екранот
Услуга Политика

Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Број На Модел На:
SR5050
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
CHINLY
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Боја Temp(К):
Whtie(6000-6500k)
Потрошувачка на енергија (W/m):
10w/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60/m
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
R

Тие исто така купуваат со овој производ