.

.

Genset Контролер HGM170 Гувернерот

Genset Контролер HGM170 Гувернерот

DEN 4080.00
Количина на стоки

Depress пред-топлина копче за потребната должина на време
3. Ние се грижиме за нашите ценети клиенти, и секогаш ќе се обидеме да ви помогнеме.
Контактирајте со НАС
1. Заштита задржете-исклучување на тајмерот е тогаш поведе. Во текот брзина
Ова ќе го отстрани гориво снабдување од моторот и го донесе до одмор. Над фреквенција коло следи генератор Hz излез и ќе се исклучи моторот веднаш, ако пред-set frequency (постави фреквенција ниво е достигнат. Кога Далечински Почеток е активен, генератор автоматски ќе започне. На "Чудак' излез, а потоа полни со енергија и стартер моторни управува, disengaging автоматски кога моторот пожари или кога 'Start' копчето е пуштен на слобода. Одберете AUTO
2. Алармен излез и релевантни LED ќе остане активна до единицата се враќа со вртење се префрлат на 'O' позиција.
Во текот на ветер : номинална фреквенција +14% (+24% Префрлување)
Започнете Излез :
Цврста Состојба 1. Врати објектот треба да биде во неговата оригинална состојба. Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за aliexpress. Па ако имаш било какви проблеми, ве молиме ни e-mail веднаш. Ова патување ниво е избран од страна на преклопникот за или 50 Hz или 60 Hz номинална операција (57 Hz или 68 Hz патување соодветно). Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред наддавање! Ви благодариме.
·Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена. Одберете manual работи
2. Ако имате било какви прашања, нашата Служба за корисници службеници добредојде на е-маил или јавете ни се.
HGM170hc додадете LCD часа смета дека база на HGM170. Помошни Исклучување
.
Genset Контролер HGM170 Гувернерот
ОПИС
Моделот 170/170hc е Автоматски контролни Модул.
Работата на било која од следниве аларми (кои се блиски на вина) ќе предизвика кандидира излез да се де-стимулирам :
. Задоволството на клиентите е многу важно за нас и нашите повратни информации оценка го одразува тоа задоволство.
Рачно Работење :
1.2 негативно заземјување терминал
Гориво Излез :
Цврста Состојба 1. Модулот се користи за автоматски да започнете и да се запре моторот, што укажува на оперативниот статус и грешка услови, автоматски затворање на моторот и да се укажува на моторот неуспехот од страна ДОВЕДЕ на предниот панел. Низок Притисок На Маслото
. Ова функционира на сличен директорот на предупредување светилка опремени во моторно возило, треба да излез пропадне тужбата не успее, ПРЕДВОДЕНА ќе се расветли.
Автоматски Работата :
1. Висока Температура На Моторот
.2 негативно заземјување терминал
Меѓународни Купувачи Забелешка :
Политика На Враќање
·Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите/размена во 14 денови со полно пари за наплата (со исклучок на превозот), се додека производи се во оригиналната форма. Полнење Неуспех предупредување
Полнење Неуспех предупредување, исто така, е предвидено од страна на следење на WL терминал на полнење алтернатор. Во 'O' позиција на излез се де-полни со енергија. ОПЕРАЦИЈА
Работата на модулот е преку три позиција копчето за вклучување поставена на предниот панел со ИСКЛУЧУВАЊЕ(О ), STARTand АВТО позиции.

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HGM170
Бренд Име:
ICOMTEC
R

Тие исто така купуваат со овој производ